28 Kasım 2021 Pazar Saat 20:58
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyarbakırda Elinde Türk bayrağı ile dolaş bakalım diyen Soyluya Bozkurt İşereti
04 Haziran 2015 Perşembe Saat 15:24
Diyarbakır Türk İli Değil mi? Bir vatandaş Diyarbakır'da Türk bayrağı ile sokağa çıkılmıyorsa Hükümletin bunun hesabını vermesi gerekmiyor mu?

Başbakan yardımcısı olduğunu unutan Soylu, Diyarbakırda Elinde Türk Bayrağı ile sokağa çıksana diyerek azarladığı Ülkücülere ayar verirken Diyarbakırın TC. Vilayeti olduğunu, Oradaki valiyi kendilerinin atadığını, Diyarbakırda Türk Polisinin, Türk ordusunun görev yaptığını, Gene de elinde Türk bayrağı ile sokağa çıkılamıyorsa Başbakan yardımcının bu konuda utanması, Susması gerekiyordu diye düşünüyoruz.

 Olay Ulusal  basında 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon'da kendisine bozkurt işareti yapan MHP'lilere çağrıda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Trabzon'da, Araklı'da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır'da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır'da eline bir ay yıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli" dedi.


Seçimlere sayılı günler kala tansiyon artıyor. AK Parti Trabzon adayı Soylu, seçim bölgesinde  kendisine bozturk işareti yapan MHP'lilere yüklendi.


Partisinin Araklı ilçe merkezindeki Taksi Durağı Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Soylu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın, İstanbul sermayesinin sözcülüğünü yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı idamla tehdit ettiğini söyleyerek, "Ey Aydın Doğan duy, Menderes'i elimizden aldınız, rahmetli Özal'ı aldınız ama bu millet inat ediyor Tayyip Erdoğan'ı size vermeyecek" dedi.


DİYARBAKIR'DA YAP O İŞARETİ DE DELİKANLILIĞINI GÖREYİM SENİN


 AK Parti iktidarında yapılan yatırımları anlatan Soylu, şunları kaydetti:


"Bazen MHP binalarının önünden geçerken bana işaret yapıyorlar, kendi işaretleri var ya. Ey arkadaşlar, Trabzon'da Araklı'da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır'da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır'da eline bir ayyıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli. Sana söylüyorum git bakalım Batman'da, Şırnak'ta, Hakkari'de, Van'da, Ağrı'da yap. İzmir'de, Antalya'da, Konya'da yapmak kolay.

Bu yazı toplam 2990 defa okundu.
 
Paylaş
Abdullah Ak
EL CEVAP
Karakecili aşireti senelerdir ordan Diyarbakırdan Dünyaya bozkurt isareti yapiyor arkadas diyarbakira kafasini çevirme cesareti olmadigindan gorememis
04 Haziran 2015 Perşembe Saat 15:32
Yaşar Duru
EDEPSİZLİK BAŞKA BİRŞEY DEĞİL
Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler" derler ya!.. Soylu "Hadi Diyarbakır'da eline bir ay yıldızlı bayrak al da bir miting yap" derken, ülkeyi bu hale kendi iktidarlarının getirdiğini unutmuş gibi ya da sirkatin söyleyen merd-i kıpti gibi farkında değil yaptığı gafın.
04 Haziran 2015 Perşembe Saat 15:30
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar