Diyarbakırda Elinde Türk bayrağı ile dolaş bakalım diyen Soyluya Bozkurt İşereti
04 Haziran 2015 Perşembe Saat 23:24
Diyarbakır Türk İli Değil mi? Bir vatandaş Diyarbakır'da Türk bayrağı ile sokağa çıkılmıyorsa Hükümletin bunun hesabını vermesi gerekmiyor mu?

Başbakan yardımcısı olduğunu unutan Soylu, Diyarbakırda Elinde Türk Bayrağı ile sokağa çıksana diyerek azarladığı Ülkücülere ayar verirken Diyarbakırın TC. Vilayeti olduğunu, Oradaki valiyi kendilerinin atadığını, Diyarbakırda Türk Polisinin, Türk ordusunun görev yaptığını, Gene de elinde Türk bayrağı ile sokağa çıkılamıyorsa Başbakan yardımcının bu konuda utanması, Susması gerekiyordu diye düşünüyoruz.

 Olay Ulusal  basında 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon'da kendisine bozkurt işareti yapan MHP'lilere çağrıda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Trabzon'da, Araklı'da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır'da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır'da eline bir ay yıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli" dedi.


Seçimlere sayılı günler kala tansiyon artıyor. AK Parti Trabzon adayı Soylu, seçim bölgesinde  kendisine bozturk işareti yapan MHP'lilere yüklendi.


Partisinin Araklı ilçe merkezindeki Taksi Durağı Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Soylu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın, İstanbul sermayesinin sözcülüğünü yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı idamla tehdit ettiğini söyleyerek, "Ey Aydın Doğan duy, Menderes'i elimizden aldınız, rahmetli Özal'ı aldınız ama bu millet inat ediyor Tayyip Erdoğan'ı size vermeyecek" dedi.


DİYARBAKIR'DA YAP O İŞARETİ DE DELİKANLILIĞINI GÖREYİM SENİN


 AK Parti iktidarında yapılan yatırımları anlatan Soylu, şunları kaydetti:


"Bazen MHP binalarının önünden geçerken bana işaret yapıyorlar, kendi işaretleri var ya. Ey arkadaşlar, Trabzon'da Araklı'da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır'da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır'da eline bir ayyıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli. Sana söylüyorum git bakalım Batman'da, Şırnak'ta, Hakkari'de, Van'da, Ağrı'da yap. İzmir'de, Antalya'da, Konya'da yapmak kolay.