15 Temmuz 2024 Pazartesi Saat 04:12
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’nin en çok konuştuğu belediye başkanlarından Mehmet Nuhoğlu: ''Makam mevki kabul etmedim'' dedi
10 Nisan 2019 Çarşamba Saat 10:18
Her dönem Türkiye rekorları ile seçimleri kazanan Mehmet Nuhoğlu Akp tarafından 5. dönem adaylığı kabul edilmeyince seçimlere bağımsız girdi

Nuhoğlu; ''Oyları sahiplenenlere halk cevap verdi''
4 dönemdir yürüttüğü Hayrat Belediye Başkanlığı’nı 31 Mart seçimlerinde bağımsız olarak seçilerek 5’inci dönemine başlayan Mehmet Nuhoğlu, Ak Parti tarafından kendisine sunulan makamları kabul etmediğini söyledi.

Trabzon’un Hayrat ilçesinde bağımsız belediye başkan adayı olarak girdiği seçimde Ak Parti’nin yüzde 90’lara varan oy aldığı ilçeyi kazanarak Türkiye’nin gözlerini çevirdiği Mehmet Nuhoğlu, aday olmaması kendisini sunulan bütün makam ve mevkileri kabul etmediğini söyledi. Nuhoğlu halkın isteği üzerine aday olduğunu belirterek “Aday olmamam için makam mevki verdiler ama ben halkımı dinledim” dedi.

DENGELERLE OYNANDI

Birilerinin yanlış yönlendirmesinden Ak Parti’nin başka adaylara yöneldiğini düşündüğünü kaydeden Nuhoğlu, “Yüzde 90 oy alınan bir ilçede neden arayışa gitme ihtiyacı duyuldu? Bunun hesabının sorulması gerektiğini düşünüyorum. Her yerin kendisine has dengeleri var. Bu dengelerle oynamanın çok doğru olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


BİRİLERİ OYLARI SAHİPLENMİŞTİ

Halkın çok bilinçli oy kullandığına dikkat çeken Nuhoğlu, “Hayrat’ta Ak Parti’nin aldığı oyları birileri sahiplenme yoluna gitti. Ben halkın nasıl isterse hür iradesini o şekilde sandığa yansıttığını söylemiştim. Bu seçimlerde kimin bu oyu aldığını halk karar verdi. Seçimlerde kaybeden yoktur. Kazanan Hayrat’tır” diye konuştu.

Haber: Fatih SAYGIN

Bu yazı toplam 66100 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar