01 Aralık 2021 Çarşamba Saat 18:49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Spor il Müdürü İlçeyi ziyaret etti, Kaymakam Muhammed Şahin ve belediye başkanımız ile görüştü
23 Mart 2017 Perşembe Saat 09:20
Spor salonu bulunmayan Hayrat ilçemize YER BULUNURSA spor salonu yapılması gündeme geldi. Artık ilçemizin reel 1/1000 ölçekli nazım imar planı devreye sokulmalı.

Hayrat ilçemize Spor salonu yapılacak mı?

Trabzon il müdürü Birdal Öztürk Hayrat'a spor salonu yapılmasını düşündüklerini, tesisin yapılacağı alanın belediye tarafından tahsis edilmesi gerektiğini beyan etti.

Hayrat Bel. Bşk. Mehmet Nuhoğlu, Arsanın temin edilmesi için çalışmalara başlayacağız dedi

Tek bir spor tesisinin dahi bulunmadığı Hayrat ilçesine giden Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Birdal Öztürk, ilçeye spor salonu ve gençlik merkezi yapılması konusunda bir dizi görüşmelerde bulundu.

Önce Hayrat Kaymakamı Muhammed Şahin ile bir araya gelen İl Müdürü Öztürk, ilçeye spor tesisi kazandırmak için büyük heyecan duyan Kaymakam Şahin ile görüş alışverişinde bulundu. Şahin, “Sosyal aktivite konusunda sıkıntılar yaşanan ilçemizde öğrencilerimizden gençlerimize kadar herkes spor tesisi özlemiyle yanıp tutuşuyor. Bu önemli eksikliğin giderilmesi konusunda sağlam adımlar atacağımıza inanıyorum” dedi. Ardından Kaymakam Şahin ve İl Müdürü Öztürk, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nu ziyaret etti. Nuhoğlu, spor tesisi ve gençlik merkezi yapımı için gerekli arsa temini için çalışmaların en kısa zamanda yapılacağı sözünü verdi.


İl Müdürü Birdal Öztürk, “Spor kenti Trabzon’da tesisleşme oranı büyük bir hızla artıyor. Birçok ilçemizdeki sorunları çözdük, artık spor tesisi olmayan ilçemiz kalmayacak. El birliğiyle Hayrat’taki gençlerimizi en kısa sürede sporla buluşturacak tesisleri yapacağız” diye konuştu

Öte yandan Birdal Öztürk, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk ve Spor Uzmanı Serpil Sungur ile birlikte ayrıca, ilçedeki beden eğitimi öğretmenleri ve engelli çalışma grubu görevlileri ile de bir araya geldi, gençler ve engelli vatandaşların ildeki tesislerden yararlanmaları konusunda neler yapılabileceği konusunda görüşmelere katıldı.

Bu yazı toplam 2293 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar