17 Mayıs 2024 Cuma Saat 21:53
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayrat Kaymakamlığı Halk eğitimi müd. İş Kurumu, Ziraat odası işbirliği ile gerçekleştirildi
20 Mart 2015 Cuma Saat 11:31
HAYRAT' TA ÇİFTÇİ EĞİTİM KURSLARI VERİLDİ Hayvancılık ve Arıcılık kurslarını tamamlayan kursiyerlerine sertifikaları dağıtıldı

Hayrat İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Trabzon İş Kurumu Müdürlüğü, Hayrat Ziraat Odası ve Hayrat Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bilinçli hayvan bakıcıları yetiştirmek ve onlara iş istihdamı sağlamak için 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' ve Tarımsal Nüfus Gençleşiyor adı altında 'Arıcılık' kursları düzenlenmiştir.

"Sürü Yönetimi Elemanı Benim kursu 09.02.2015 ile 27.02.2015 tarihleri arasında 120 saat olarak yirmi kursiyerle Hayrat Merkezde, Tarımsal Nüfus Gençleşiyor sloganı altında gerçekleştirilen Arıcılık kursu ise 03.03.2015 ile 12.03.2015 tarihleri arasında yirmi üç kursiyerle Yeniköy Mahallemizde gerçekleşmiştir. Her iki kursumuzu da eğitmenlerimiz Veteriner Hekim Arıkan CELEP ve Veteriner Hekim Elif BUDAK vermiştir.

Kursiyerler kurs süresince İş Kur tarafından günlük harcırah ve kaza sigortası ile sigortalanmış tır. Tarımsal Nüfus Gençleşiyor adı altında gerçekleştirilen Arıcılık kursu ise Trabzon İlinde İş Kurla gerçekleştirilen ilk ve tek kurs olma özelliğine sahiptir.

Kursların bitiminde 13 Mart 2015 cuma günü İlçe Müftülük toplantı salonunda sertifika töreni düzenlenmiştir. Törene başta İlçe Kaymakamı Sayın Tuğba GENÇ, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Şube Müdürü Ali Kemal YILDIZ, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Erhan AKTURAN, Halk Eğitim Müdürü Halime ATEŞ, İlçe Müftüsü Muhammed Hayri ŞAHİN, Hayrat Ziraat Odası Başkanı Talat NUHOĞLU, Bal Birliği Başkanı Erol AYDIN ve kursiyerler katılmıştır.

Törende konuşan katılımcılar bu kursların açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek asıl amacın sağlıklı hayvan ve ürün prensibini benimsemiş, hayvan üreticileri yetiştirmek ve onlara iş sahası oluşturmak, 

Geçim kaynağı hayvancılık olan hayvan sahiplerinin Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığımızın vermiş olduğu hayvansal desteklemelerden yararlanmalarını sağlayarak Hayvan yetiştiriciliğinin ve sürü yönetiminin bütün inceliklerini kursiyerlerimize aktarmak, 

Yaptıkları mesleğin yani hayvancılığı meslek haline dönüştüren hayvan sahiplerinin Ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunu benimsetmek, görev yaptıkları hayvan işletmelerinde daha bilinçli, daha verimli, daha kaliteli, daha sağlıklı ve daha ekonomik bir üretim yapmalarını sağlamak olduğunu dile getirdiler.

töreninde kursu başarıyla bitiren çiftçilerimiz sertifikalarını başta Kaymakam Sayın Genç'in ve diğer katılımcıların elinden aldılar. Programın son kısmında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan menü katılımcılara ikram edilip İyi dilek temennileri ile tören sona ermiştir.

Bu yazı toplam 4257 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar