28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 11:11
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İslamda İbadetlerimizde dil birliği vardır, Yani ibadet Vahiy dili Arapça ile olmalıdır, Bu sayede 72 millet ile Allahın huzurunda anlaşır, bir yürek oluruz
28 Aralık 2014 Pazar Saat 17:47
İşte” okumanın, öğrenmenin yaşı olmaz. “ Sözüne iki güzel örnek. Biri 80 yaşında Ziya TURAN dede diğeri ise henüz 2,5 yaşında M. Taha AYAZOĞLU bebek.

OF irfanlı mahallesinde ikamet eden Ziya dede bugüne kadar hep kuran okuyamamanın hüznünü ve mahcubiyetini yaşadım.Takı Kemal ÖZTÜRK hoca ile tanışana kadar bende diğer yaşıtlarım gibi bu yaştan sonra olmaz sözünün hep kendime savunma siperi yaptım oysaki bu konuda çok ihmalkar davranıyorduk.

Bir gün Kemal hoca bana kuran okuyup okuyamadığımı sordu bende kendisine bu yaştan sonra öğrenemem dedim .Bunun üzerine Kemal hoca bana ayda bir harfte öğrenemezmisin dedi deyince işin şekli değişti artık savunulacak bir mazeretim kalmamıştı desene ayda bir harfte öğrenemeyen bitkisel hayata girmiş demektir. Bunun üzerine bir kuran elif bası alarak derslere başladım şimdi ise kuran okumanın hazzı ve mutluluğunu yasıyorum. Kendimi yeniden doğmuş hissediyorum .Kemal hocama çok çok teşekkür ediyorum .

Henüz 2.5 yaşında olan M.Taha bebekte tam bir öğrenci ciddiyetiyle kuranı kerim harflerini tanımaya çalışıyor.Zira Peygamber Efendimiz “Beşikten mezara kadar ilim öğrenmek kadın-erkek her Müslüman’a farzdır”.hadisi şerifine iki güzel örnek . Kendilerine başarılar dilerim. 

Kuran okuyamamak bir Müslüman için ciddi bir eksikliktir diyen Kemal Hoca inşallah bu uzun kış gecelerinde din görevlilerimize müracaat ederek bu eksikliğimizi gidermeye çalışalım .

Yüce ALLAH tüm insanlara hitaben “Ey insanlar işte size rabbinizden bir öğüt ,gönüller derdine bir şifa,müminlere bir hidayet ve rahmet geldi”(yunus 57). 


Bakınız şair ne güzel demiş 

Kim ki kuran bilmedi 

Sanki dünyaya gelmedi

Beşerin derdine dermandır kuran

Onsuz canavardan beterdir insan.

Yaşar Ayazoğlu

Bu yazı toplam 66571 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar