28 Kasım 2021 Pazar Saat 21:17
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçim yol çalışmaları çökmeye başladı, seçimlerde 7 milyonluk asfalt bağışı ile yapılan yollar çöküyor
16 Aralık 2014 Salı Saat 18:40
Yerel seçimlerde zemin güçlendirmesi yapılmadan dökülen asfaltlar sık sık çöküyor. Bölgemizdeki yağmur ve hava şartları düşünülmeden plansız asfaltlama fiyasko oldu

Of Balaban Grup yolu çöktü Of’un çok sayıda mahallesine ulaşımın sağlandığı Balaban Grup Yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Of’un Yeni Mahalle, Kaban ve Yukarı Kışlacık başta olmak üzere Ağaçbaşı, Serince, Yanıktaş, Sugeldi, Korucuk ve Hayrat’ın Balaban Mahallesine ulaşımın sağlandığı Balaban Grup Yolu heyelan nedeniyle çöktü.

Yolun birinci kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle yolun alt kısmı çöktü. Ulaşımın tek şeritten sağlandığı yolun diğer bölümünde de büyük çatlaklar oluştu. Alternatif yol bulunmadığından ağır tonajlı araçların da kullanmak zorunda olduğu yolun her an çökebileceğini ifade eden sürücüler, yolun ulaşıma kapanması durumunda mahalleleriyle Of’a ulaşımın kesileceğini belirttiler.

 

Yolun Karayollarının kapsam alanında bulunduğunu ifade eden Yeni Mahalle Muhtarı Yunus Hacıahmetoğlu; “Eylül ayında yaşanan heyelanların devamında bu yolumuz da zaman içerisinde çöktü. Durumu yetkili mercilere ilettik. Belediye Başkanımız yolun karayolları ağında bulunduğunu belirterek Belediye olarak yapabilecekleri bir çalışma olmadığını ifade etti. Biz de Karayollarımıza durumu ilettik. Gelip uyarı levhaları yerleştirdiler ama bu yeterli değil. Yolumuz çöküyor. Biraz daha çökerse yol ulaşıma kapanacak. Çok sayıda mahallemize ulaşım bu yoldan sağlanıyor. Yetkililerin bir an evvel burada çalışma başlatmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Yola konan uyarı işaretlerine gerekli önemi göstermeyen sürücüler ise yolun tek şeride düşmesi nedeniyle kazalara sebebiyet veriyorlar.

Bu yazı toplam 2029 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar