02 Aralık 2023 Cumartesi Saat 09:45
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oflu hoca imajına, şöhretine leke sürmeye çalışanlar kimler, Amaçları nedir bilen varmı?
18 Kasım 2014 Salı Saat 04:56
Türkiyenin medarı iftiharı Of'lu hocalara karşı açıkça yapılan Dezenformasyon karşı çıkan ilk din görevlisi Yaşar Ayazoğlu tebrik ederiz

Son zamanlarda ortaya çıkan tarih şuurundan yoksun, üç beş kendini bilmezin ortaya çıkardığı aşağılayıcı nitelikteki şarkı, fıkra, karikatür, animasyon ve sinema filmleriyle; tarih boyunca milli manevi ve dini değerlerimizin yaşamasında ve gelişmesinde daima öncü olan “Oflu Hoca” imajı zedelenmeye çalışılmaktadır.

Of’un saygınlığının yurt içinde ve yurt dışında da öne çıkmasında en önemli etken olan Oflu hocalarımızdır.

Bugünlerde Oflu Hocanın Şifresi adı altında gösterime hazırlanan abuk sabuk bir filmle Oflu Hocaların saygınlığı zedelenmeye çalışılmaktadır. Oflu hocalarımızın saygınlığını zedelemek ve rencide etmeğe çalışmak hiç kimsenin ama hiç kimsenin haddi olamaz. 

Bu filme Oflu yazarçizerlerin ve din görevlilerinin, Oflu sivil toplum kuruluşlarının gereken tepkiyi vereceği kanaatindeyim.

Toplumumuz büyük bir ahlaki yozlaşmayla karşı karşıyadır. Batı kültürüne özendirten televizyon programları ve bir kısım medya gençlerimizi uyuşturucu, alkol ve ahlaksızlık bataklığına sürüklemektedir. Modernlik ve özgürlük olarak sunulan ahlaksızlıklar maalesef bazen inançlı insanlar tarafından da neşrediliyor.

Unutmamalıyız ki bir milletin diğer milletler arasındaki farkındalığının ana unsuru o milletin kendi milli ve manevi kültürüdür. Bizim kültürümüzün referans kaynağı hiç şüphesiz ki İslam’dır. Bir millet kendi milli, manevi ve dini değerlerini koruyup geliştirdiği sürece ancak o zaman tarih sahnesinde kendisi olarak kalabilir. Onun içindir ki herhangi bir iş ve sanat faaliyeti yaparken kime, hangi kültüre hizmet ettiğimizi çok ama çok ince hesap etmeliyiz.

Sanat, insanın hayata bakışını, iman konusundaki tavrını ve benimsediği ahlak anlayışını yansıtan; onun etik ve estetik adına kendine mal ettiği değerlerin müştereken ortaya konulduğu bir ifade aracıdır.

Müslüman sanatkâr için ahlaki değerler ön planda gelir. O yaptığı eserlerde daima yaratana ulaşmak gayesiyle sanatını vasıta yapar.

Yüce Allah, insanın bütün yapıp ettiklerinin kayda geçirildiğini; dolayısıyla insanın bu bilgiyi her zaman göz önünde bulundurup dünya hayatındaki varlığını anlamlandırabilmesi ve her adımını varlık sebebine uygun bir bilinç içinde atması gerekir.  Yasin suresi 12. ayette yüce Allah “onların yaptıkları her işi ve bıraktıkları her eseri yazarız.” buyurarak bizleri yaptığımız her iş için onun rızasını gözetmemizi istemektedir. 

Nitekim Peygamber Efendimiz de şu hadisinde başkalarını etkileyecek çığır açmanın ayrı ayrı iki şeklini de ifade etmiştir: “kim iyi bir uygulamaya öncülük ederse kendisine hem o davranışın hem de kıyamete kadar onu örnek alan kimselerin sevabı verilir. Yine kim kötü bir uygulamaya öncülük ederse kendisine hem o davranışın hem de kıyamete kadar onu örnek alan kimselerin günahı yüklenir.”(Müslim, İlim,15)

Oflu Hocanın Şifresi filminin yapımcısını ve Oflu Hoca karakteriyle, Oflu Hocalardan hiçbir zaman vaki olmayan uygunsuz hareketleri canlandıran oyuncuyu bir din görevlisi olarak şiddetle kınıyorum.

Din Görevlisi Yaşar AYAZOĞLU

 

Admin dip not:  TRABZONUN FETHİNİN KUTLANDIĞI FESHANEDE BİR İLÇE STANDINI TEK BAŞLARINA DOLDURAN BU FİLM DÖRT GÜN BOYUNCA AKTİF PROPAGANDA YAPTI, TDF GENÇLİK KOLLARI YETKİLİLERİ GALA ÇAĞRISI YAPTI
HİÇBİR TRANZONLU VE OFLU BU İĞRENÇ FİLMDEN BİR GÖREV ÇIKARMADI.
Kendilerinden yardım istediğimiz Diyanet teşkilatı içinde etkili yönetici görevlerde olan oflu din adamlarımıza bu konuda fikirlerini sorduk, cevap vermek istemediler.
Kendilerinin memur olduğunu, Validen yazılı onaylanmış izin olmadıktan sonra basın açıklaması yapamayacaklarını beyan ettiler.
Yazık demekki pek oflu hoca kalmadı, Allah'da bu serserileri başımıza musallat etti. hak ediyoruz

BU KONUDA DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ BİR HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu yazı toplam 50413 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar