28 Kasım 2021 Pazar Saat 21:30
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kocaeli BB. Başkan, Aslen Trabzon Hayrat İlçesinden Kocaelinde yaşayan İsmail Hakkı Ayhan
22 Mart 2014 Cumartesi Saat 14:26
Kocaeli BB, Bağımsız aday olarak Büyükşehir belediye başkanlığına aday olan hemşerimiz, komşumuz İsmail Hakkı Ayhan'a başarılar dileriz. Tarihteki gibi Oflu cesareti Takdir ediyoruz

Kentlerimizin tümünde ve tamamına yakınında bir değişime ihtiyaç vardır.
Bu dönüşüm, salt deprem riskine karşı değil, maalesef diğer doğal ve yapay afet risklerine karşı da gerçekleştirilmek zorundadır.
Üretilen toplam enerjinin yarısının “yapılarda” kullanıldığını düşünürsek,enerjideki dışa bağımlılığımızdan kaynaklanan cari açık ve stratejik riskleri azaltmak için, kendi enerjisini üreten yapılarla dönüşmek de diğer bir zorunluluktur.

Dünya ekolojik sisteminin tehdit altında olduğu ve ülkemizin bu anlamda kaybedecek/kaybetmekte olduğu değerler düşünüldüğünde, yapı ve şehirlerimizin “suyunu arıtan, tekrar kullanan, altyapıya ilave yük getirmeyen” çözümlerle su kaynaklarını koruması, karbon salınımını azaltan mühendislik çözümleriyle de havasını koruması yani sonuçta “ekolojisini koruması” bir başka zorunluluktur.

Engellilere sadece acınan ülkemizde, evlerinde hapis kalmalarına razı olduğumuz “ulaşılamaz/erişilemez” kentten, “ulaşılabilir ve erişilebilir” bir kente dönüşmek ise hem insani ve hem de vatandaşlık hakları gereği bir başka zorunluluktur.

Bunlar birer siyasetçi solganı değil, dünyaya örnek olacak projelerdir ve tümü de aynı anda gerçekleştirilebilir. Mevcut teknik/teknoloji ve yöntemler bilinmektedir ve ülkemizde bunu gerçekleştirecek eğitimli inssanlar yeterince bulunmaktadır.

Bu değişim 5 senede olmayabilir. Ama artık “rol yaparak halkı oyalayan siyasetçi” değil de mimar-mühendisleri yerinde değerlendirmesini bilen, onlara güvenen, öngörüsüz ve kısa vadeli gelir derdinde olan müteahhit/yatırımcıların elinde oyuncak etmeyip samimi şekilde kendilerine rol veren “vizyon sahibi siyasetçiler”le mutlaka olabilecek en kısa sürede olacaktır.

İnşaat Mühendisi

İsmail Hakkı AYHAN

KOCAELİ BAĞIMSIZ BÜYÜKSEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI


Değiştirebiliriz 

Engellilere sadece acınan ülkemizde, evlerinde hapis kalmalarına razı olduğumuz "ulaşılamaz erişilemez" kentten, "ulaşılabilir ve erişilebilir" bir kente dönüşmek ise hem insani ve hem de vatandaşlık hakları gereği bir başka zorunluluktur.

Bunlar birer siyasetçi sloganı değil, Dünyaya örnek olacak projelerdir ve tümü de aynı anda gerçekleştirilebilir. Mevcut teknik/teknoloji ve yöntemler bilinmektedir ve ülkemizde bunu gerçekleştirecek eğitimli insanlar yeterince bulunmaktadır.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE

BAĞIMSIZ BAŞKAN ADAYI

İnşaat Mühendisi

İsmail Hakkı AYHAN

Bu yazı toplam 3599 defa okundu.
 
Paylaş
izzet erdoğan
GENERAL DEGOL
SENE 1965 LİSEDE ÖĞRENCİYDİM GENEL SEÇİMLER VARDI. OF LU BİR HEMŞERİMİZ İSTANBULDAN BAĞIMSIZ ADAY OLMUŞTU.. BEYAZİT MEYDANINDAKİ BİR KONUŞMASINDA ŞÖYLE DİYORDU , Değerli hemşerilerim biz karadenizliler dünyaya nam vermişiz.. Fransa cumhurbaşkanı GENERAL DEGOL de bizdendur. Zira o dehşetli burun ancak lazlarda bulunur.
24 Mart 2014 Pazartesi Saat 03:00
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar