10 Haziran 2023 Cumartesi Saat 11:47
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çaykent ne zaman açılacak diye beklerken Temel Abdik Yukarı Hastikozda Abdikoteli açtı
28 Kasım 2013 Perşembe Saat 16:37
İstanbul'da Otel, Petrol işletmeciliği Müteahhitlikle meşgul yukarı Kışlacıktan Hemşerimiz Temel Abdik Köyüne turistik otel inşa etti. Karadeniz Turizm potansiyelini keşfeden hemşerimize tebrikler

Temel Aptik'in  Turistik oteli Hastikoz Aptik Otelin açılışına Gençlik ve spor bakanımız Suat Kılıç'ta katıldı.
Of'lu Ali Ağaoğlu'nun da katıldığı açılış töreninde Ali Ağaoğlunun köyü ve evi karşı tepenin yamaçlarında bulunuyor.

Of’ta yepyeni bir turistik tesis hizmete girdi. iş adamı Temel Abdikoğlu tarafından Of’un Yukarı Kışlacık Mahallesi’ne inşa edilen Hasdikoz Abdik Otel, düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

 

Otelin açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ak Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İşadamı Ali Ağaoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ofspor Başkanı Olcay Saral, Ak Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş,  Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Prof. Dr. Ali Akyüz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Danışmanı Sadık Soylu, İşadamları, Of Esnafı, Bölge halkı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğduğumuz topraklara eserimiz olsun

Törende konuşan işletme sahibi Temel Abdik; “Doğduğumuz yere bir yatırım yapmak istedik. Çocukluğumuzun geçtiği yerlere bir eserimizin bulunması bizlere onur ve gurur verecek. İnşallah bölgemize ve milletimize hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Törende Prof. Dr. Ali Akyüz, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Kaymakamı Eren Arslan ve Bakan Suat Kılıç birer konuşma yaptılar.

Çocukluğunda geldiği köyde böyle bir açılış için bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Suat Kılıç; Samsundan sık sık büyüklerimizi ziyarete gelirdik “Babamın stejin aracını bu yollarda köyün çocukları ile çok itmişliğimiz vardır dedi.

İrfanlı Mahallesi Sahiline İmam Hatip Lisesi

Of’a gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu yapacaklarını belirten Bakan Kılıç; “İnşallah kısa sürede bu yatırımlarımızı tamamlayarak Of halkımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacağız. Bu yatırımlarımıza yeni bir yatırım daha ekliyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar Abimizle birlikte sahile bir tanede 36 derslikli, içinde fen laboratuvarları, İngilizce laboratuvarları, uygulama camisi sosyal alanları olan bir İmam Hatip Lisesi yapacağız. Bu eser, Erdoğan Abimizle ortak eserimiz olacak” diye konuştu.

Yeşilyol geliyor

Karadeniz’in tüm yaylalarını birbirine bağlamak için çalışma başlattıklarını belirten Bakan Kılıç, “Samsun’dan aracıyla yola çıkan bir vatandaşımız Denizi görmeden yaylalardan Ordu’nun, Giresun’un, Trabzon’un, Rize’nin ve Artvin’in yaylalarından Gürcistan sınırına kadar ulaşabilecek. “Yeşil yol” adını verdiğimiz bu proje ile bölgemizin tüm yaylalarını birbirine bağlamış olacağız. Bölgemizin yayla turizmine önemli bir katkı sunmuş olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç, protokol üyeleri ve işletme sahipleri ile birlikte işletmenin açılış kurdelasını kestiler.

Of’a yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan otel 35 Oda ve 70 yatak kapasitesine sahip.
Düğün ve Toplantı salonuyla bölgeye hizmet verecek olan otelin, doğal ortamı ve manzarasıyla Of’un turizmine önemli katkılar sunması bekleniyor. 


Bu yazı toplam 6868 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar