28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 11:50
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Peygamber Efendimiz bir hadîs-i şerîfinde buyurdu ki:
03 Kasım 2013 Pazar Saat 13:47
“Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü [ya’nî hicrî yılbaşında], aşağıdaki duâyı 3 defa okursa, Allahü teâlâ o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belâlardan emîn kılar.”

1435. HİCRİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN, RABBİM YERYÜZÜNDE MÜSLÜMANLARIN UYANMASINA VESİLE KILSIN, KARDEŞLİĞİMİZİN VESİLESİ OLSUN İNŞAALLAH

Şeyh Şihâbüddin-i Sühreverdî’den menkûldür ki: “Her kim bu duâyı aşûre günü üç kerre okursa ölümden de emîn kılınır. Zîrâ o sene ölümü mukadder olan kimseye, bu duâyı bu veçhile okumak nasip olmaz. (Hâmiş)


Duânın Latin harfleriyle yazılışı şöyledir. Mümkün mertebe, duâyı, doğru olarak Arabî aslından, orijinalinden okumalıdır.


“Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillahi Rabbil-âlemîn. Ves-salâtü ves-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme Entel-Ebediyyül-Kadîm. El-Hayyül-Kerîm. El-Hannânül-Mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün, es’elüke fîhel’ısmete mineş-şeytânir-racîm, vel-avne alâ hâzihin-nefsil-emmâreti bis-sûi vel-iştigâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ zel-celâli vel-ikrâm, bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn. Ve sallallahü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve Ehli beytihî ecmaîn.”


Meâli ise şöyledir: “Besmele”, “hamdele” ve “salvele”den sonra, “Ey Allah’ım! Sen Ebedî ve Kadîmsin [Kendinden evvel hiçbir varlık olmayan], varlığı, hayâtı devâmlı olan, kullarına keremi ziyâde, merhameti, ni’metler bağışlaması sonsuz, yalnız Sensin Allahım!


İşte bu yeni yıldır ki, ben, bu yıl boyunca, huzûrundan kovulmuş şeytândan korumanı ve dâimâ kötülüğü emreden nefsime gâlip olmam için yardımını ve beni Sana yaklaştıran işlerle meşgûl olmamı Senden dilerim ey celâl ve ikrâm sâhibi Allahım. Ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetinle muâmele eyle. [Sonunda tekrâr salevât-ı şerîfe var].”


“Nüzhetü’l-mecâlis” kitâbında [I, 156] bildirildiğine göre bir kimse böyle derse, şeytân: “Biz bu kişiden ümîdi kestik” der ve Allahü teâlâ ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.

Bu yazı toplam 2682 defa okundu.
 
Paylaş
SAADETTİN AYYILDIZ
OFLU SAADETTİN HOCANIN HİCRİ YILBAŞI MESAJI:
OFLU SAADETTİN HOCANIN HİCRİ YILBAŞI MESAJI:
AZİZ MÜ'MİNLER SEVGİLİ DOSTLAR. ALLAH'IN YERYÜZÜNDEKİ HALİFELERİ.
SİZLERİ SAYGI SEVGİ VE HÜRMETLE YÜCE RABBİMİN SELAMI OLAN SELAMLA SELAMLAYARAK SÖZE BAŞLAMAK İSTİYORUM.
ESSELAMUN ALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKETÜHÜ.(ALLAH'IN SELAMI, VE RAHMETİ, VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN) AMİN.

DEĞERLİ DOSTLAR:ELHAMDU LİLLAHİ RABBİLALEMİN.(HAMD ALEMLERİN RABBI OLAN ALLAH'A MAHSUSTUR.) SALAT RASULULLAH (HZ. MUHAMMED AHMED'İ MAHMUD'İ MUSTAFA YA AİTTİR.( ALLAHUMMESALLİ ALA MUHAMMED.) MEKKEDEN MEDİNEYE HİCRET ETTİĞİ YIL HİCRİ YIL BAŞLANGICI KABUL EDİLMİMTİR. VE ARABİ AYLARIN İLKİ OLAN MUHARREM'İN BUGÜN BİRİDİR. TÜM DÜNYA İNSANLARININ. MÜSLÜMANLARININ, TÜRKİYE MÜSLÜMANLARININ VE DOSTLARIMIZIN HİCRİ YILINI CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUZ.
MÜBAREK OLSUN. DÜNYA HUZURLA BEREKETLE DOLSUN. HİDAYETE EREMEYENLERE RABBİM HİDAYET NASİP ETSİN. HİDAYETE ERENLERE DE İMANDA VE AMELDE (NAMAZ, ORUÇ, ZEKAT, İNSANLARA, ANA BABALARA İYİLİK, KOMŞUYA İKRAM. ALLAH, RASULULLAH, KUR'AN SEVGİSİ) KEMALE ERDİRSİN. DÜNYAMIZIN GEÇİCİLİĞİ BİZİ ALDATMASIN. İMTİHAN DÜNYASINDA OLDUĞUMUZU UNUTMAYALIM. ALLAH HER ŞEYİ ÇİFT YARATTI. İNSANIDA. DÜNYAYIDA( YANİ AHİRETTE VAR). ALLAH (CC.) KİŞİYE ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞI VAR BUYURUYOR. İNSAN NASIL YATARSA ÖYLE KALKAR. ÖLÜRKENDE AYNEN ÖYLE OLACAK. GÜLMEKLE AĞLAMAK NASILSA. HAYATLA ÖLÜM AYNI.
DOSTLAR BİLDİKLERİMİZİ SİZİNLE PAYLAŞMAK İNSANLIĞIMIZIN, MÜSLÜMANLIĞIMIZIN GEREĞİDİR. HİDAYETİ VEREN ALLAHTIR. RIZKI VEREN ALLAHTIR. YAŞATAN VE ÖLDÜREN YANİ ECEL ALLAH'A AİTTİR.
CAN DOSTLAR: BU YENİ HİCRİ YILBAŞIMIZDA ELLERİMİZİ SEMAYA KALDIRALIM VE RABBİMİZE SAMİMİYETLE DİYELİMKİ. ALLAH'IM DUALARIMIZI KABUL EYLE, BİZİ KENDİNE KUL HABİBİN HZ. MUHAMMED'E (S.A.V) UMMET EYLE KALBİMİZE SENİN SEVGİNİ, RESULUNUN SEVGİSİNİ, KUR'AN'ININ SEVGİSİNİ KOY. İNSANLARI SEVMEYİ, ANA BABAYI SEVMEYİ, ÇOCUKLARIMIZI SEVMEYİ, YAŞLILARI SEVMEYİ KALBİMİZE KOY. BİZE NAMAZ, ORUÇ VE BÜTÜN İBADETLERİ SEVMEYİ ONLARLA HAYAT BULMAYI, ONLARI HAYATIMIZIN, KÜLTÜRÜMÜZÜN VE HAYAT TARZIMIZ OLMALARINI NASİP EYLE. HELALİNDEN BOL BEREKETLİ BİR YIL NASİP EYLE. TÜM MÜSLÜMANLARA ŞUUR VE BİRLİK VE BERABERLİK NASİP EYLE. VATANIMIZI TÜM TEHLİKELERDEN KORU. TÜM ŞEHİTLERİMİZE,ÖLMÜŞLERİMİZE, ÖLEN GAZİLERİMİZE RAHMETİNLE MUAMELE EYLE. SAĞ OLANLARA HAYIRLI SAĞLIKLI ÖMÜR. HASTA OLANLARA ACİL ŞİFALAR İHSAN EYLE. ÇOCUKLARIMIZI SEVGİNLE PEYGAMBERLER SEVGİSİYLE, KUR'AN SEVGİSİYLE BÜYÜYEN İMANLI BİR NESİL NASİP EYLE.
DOSTLARIMIZIN HAYIR DİLEKLERİNİ RABBİM KABUL EYLE. HASTALARA ACİL ŞİFALAR, DERTLİLERE DEVALAR,BORÇLULARA EDALAR, İHSAN EYLE YARABBİ. HZ.MUHAMMED (S.A.V) SENDEN NELERİ İSTEDİYSE İSTİYORUZ VER YARABBİ SENDEN NELERDEN UZAK OLMAK İSTEDİYSE BİZLERİDE UZAK EYLE YARABBİ. BİZLERE ADİL İDARECİLER NASİP EYLE. DİNİN ÜZERE YAŞAMAYI. İSLAM ÜZERE DOĞDUĞUMUZ GİBİ İSLAM VE İMAN İLE EMANETİNİ ALMAYI NASİP EYLE. ÜLKEMİZE HUZUR VER YARABBİ, TOPRAKLARIMIZI BEREKETLİ EYLE, DÜŞMANLARIMIZA FIRSAT VERME. FİTNE VE FESATTAN UZAK EYLE. ALLAH'IM BİZE DÜNYADA İYİLİK VER AHİRETTE DE. BİZİ CEHENNEM AZABINDAN KORU. BİZİ ANNELERİMİZİ, BABALARIMIZI VE UMMETİ MUHAMMEDİ BAĞIŞLA.BİZE SULALELERİMİZDEN GELEN NAMAZ EHLİ KUR'AN EHLİ NESİL NASİP EYLE.
DUALARIMIZI DUALARIN KABUL MERKEZİ EVİN OLAN BEYTULLAH'DA (KABEDE), ARAFATTA ,MÜZDELİFEDE, MİNADA, MEDİNEDE HZ. MUHAMMEDİN CENNET BAHCESİDİR DEDİĞİ RAVZA-İ MUDAHHARA'DA YAPILAN VE KABUL OLUNAN DUALARA İLHAK EYLE. AMİN.
VELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN. ELFATİHA.
04 Kasım 2013 Pazartesi Saat 03:15
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar