17 Mayıs 2024 Cuma Saat 23:39
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alkolde yeniden kısmi yasaklar getirildi.
23 Mayıs 2013 Perşembe Saat 16:11
Alkollü ürünlerin reklamını, okul ve ibadethanelere 100 metre yasağını, küçüklere alkol satışını bu Hükumet kendi serbest etti şimdi kısıtlıyor.

Kısıtlamalara getirilmesi beklenen Okul ve İbadethanelere 100 metre yasağı taslaktan son anda çıkarıldı.
Yeni karar Cumhuriyetin ilk yıllarında Trabzonlu Merhum şehidimiz Ali Şükrü beyin TBMM'inde kavgalarla kabul ettirdiği içki yasağından çok daha geri olduğunu görüyoruz. 

Gülelimmi ağlayalım mı?

Alkole ekran ve gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında satış yasakları geldi. 

Yeni yasaklara göre, televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere de yer verilemeyecek.

Meclis Genel Kurulu’nda, alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin ikinci maddesi üzerinde AK Parti’nin verdiği önerge kabul edildi.

Kabul edilen önergeye göre; alkollü içkilerin her ne surette olursa olsun reklamı ve tüketicilere yönelik tanıtımı yapılamayacak. Bu ürünlerin kullanılmasını ve satışını özendiren veya teşvik eden kampanya, promosyon ve etkinlik yapılamayacak. Ancak, münhasıran alkollü içkilerin uluslararası düzeyde tanıtımına yönelik ihtisas fuarları ile bilimsel yayın ve faaliyetler düzenlenebilecek. 

Alkollü içkileri üreten, ithal eden ve pazarlayanlar, her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek olamayacak. 

Açık alkollü içki satışı yapmaya ilişkin izin belgesi olan işletmelerde servis amaçlı materyallerde marka, amblem ve logo kullanılabilecek. Televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemeyecek.

İÇKİ SATIŞINA SAAT AYARI!

Alkollü içkiler, 22:00 ila 06:00 saatleri arasında perakende olarak satılamayacak.

Alkollü içkiler, işletme dışından görülecek şekilde perakende olarak satışa arz edilemeyecek.

Bu yazı toplam 2681 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar