19 Ekim 2021 Salı Saat 23:13
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Furkan Eğitim ve Kültür Derneği'nin icazet töreninde izdiham yaşandı
16 Mayıs 2013 Perşembe Saat 05:54
Asrın Muceddid'i Of'lu Hemşerimiz, Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Silivri’deki bir spor tesisinde düzenlenen icazet töreninde dua etti, hayırlar diledi.

 Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Silivri’deki icazet törenine katılması İcazet törenine ilginin yoğunlaşmasına sebep olunca tören spor sahasına alındı, yoğun ilgi nedeniyle cemaat buraya da sığmadı, Efendi hazretleri törende dua etti, hayırlar diledi. İcazet törenine yaklaşık 40 bin kişi katıldı.

Cübbeli Ahmet Hoca icazetlerini alacak olan hocaların isimlerini okuduktan sonra Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi tören alanına gelip sevenleriyle buluştu.

Ustaosmanoğlu, katılımcıları selamlayıp hayır dualarını ettikten sonra el-Fatiha diyerek toplantıyı sonlandırdı.

Mustafa Ekin tarafından yetiştirilen 200 kadar hocanın icazetlerinin verildiği törene İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu onur konuğu olarak katıldı. Silivri Furkan Eğitim ve Kültür Derneği'nin, Marifet Derneği ve Müceddid Mahmut Efendi Vakfı ile birlikte düzenledikleri icazet töreni Müjdat Gürsu Spor tesislerinde düzenlendi.

Düzenlenen tören, Kur'an tilaveti ve Cübbeli Ahmet Hoca ile Şefik Kocaman'ın konuşmalarıyla başladı.

SAHANIN İKİ TARAFINA DEV EKRANLAR YERLEŞTİRİLDİ

Tören öncesinde futbol sahasına kurulan 10 metrelik sahnenin iki yanına yerleştirilen dev ekranlardan Mahmud Ustaosmanoğlu Hocanın hayatını ve hizmetlerini anlatan belgesel ve eserlerini tanıtan videolar yayınlandı.

Bayan misafirlere ayrılan 5.000 kişilik tribün talebi karşılamayınca erkek konuklar için ayrılan saha içindeki alanın bir bölümüne hanımlar nakledildi.Bu yazı toplam 5224 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar