17 Mayıs 2024 Cuma Saat 22:16
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hacısalihoğlu,bölgemizde turizm sektöründe hızlı bir gelişme var
18 Nisan 2013 Perşembe Saat 06:09
Hacısalihoğlu Turizm Yatırımlarına Dikkat Çekti TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacısalihoğlu, ülkemizde ve bölgemizde turizm sektöründe hızlı bir gelişme yaşandığına dikkat çekti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, ülkemizde ve bölgemizde turizm sektöründe hızlı bir gelişme yaşandığına dikkat çekerek iş dünyasının turizm konusundaki yatırımlara ağırlık vermesi gerektiğini söyledi.

Trabzon'a geçtiğimiz yıl 2,5 milyon turistin ziyaret ettiğini ve bu turistler arasında da Arap turistlerin ilk sırayı aldığını kaydeden Hacısalihoğlu, bölgeye Ortadoğu kökenli ülkelerden ilginin giderek arttığını hatırlattı. Trabzon'da 3 bin yatak kapasitesinin yapılacak yatırımlarla kısa sürede 5 bin yatak kapasitesine ulaşacağını belirten Hacısalihoğlu "Bölgede 24 saat 12 ay herkesin hafızasında artık turizm yerleşmeye başladı. Turizm sürekli düşünülür hale geldi. Ancak turistlerin fiziki altyapı ve hizmet ile memnun edilebileceğini de unutmamak lazım. Konaklama tesislerinde kalitenin artmasına paralel turist sayısı da artacaktır" dedi.

Hacısalihoğlu, dünyada öne çıkan 26-29 civarında turizm rotası bulunduğunu ifade ederek "Ülkemiz ve bölgemiz de bu rotalara yeni yeni girmeye başladı. TTSO'nun yürüttüğü çalışmalar sonucunda İngiltere'den başlayan ve Trabzon'u da içine alan park ve bahçeler rotasına dahil olundu. Bu yılın ilk üç ayındaki turist verilerinin geçen yıla oranla büyük artış kaydetti. Güleryüzümüzü marka haline getirirsek Trabzon'a gelen her turist turizm elçimiz olur" diye konuştu. - Trabzon

Bu yazı toplam 2927 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar