17 Mayıs 2024 Cuma Saat 22:39
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Bayraktardan garip tepki, Tonya benim için Bitti.
12 Nisan 2013 Cuma Saat 13:13
“BENİM İÇİN TONYA BİTTİ” Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Tonya ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı 2. Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleşti. Trabzon Valiliği A Toplantı salonunda yapılan toplantıya Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın yanı sıra Kaymakamlar, Belediye Başkanları, çeşitli kamu kurumlarının bölge müdürleri ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Bayraktar, Tonya’da yapılmak istenen ancak vatandaşların karşı çıktığı Çimento Fabrikası dolayısıyla dikkat çeken ifadeler kullandı.


Bakan Bayraktar, Tonya’ya kızgınlığı olduğunu kaydederken önüne gelecek dosyaları da artık imzalamayacağını kaydetti.

Bakan Bayraktar, “Bize kolay, 7 milyon dolarlık, 10-15 milyon dolarlık yatırım yapa bileceğimiz sektörlerle konuşuyorum. Bunları buraya getirebilirim. Tonya’da hayal kırıklığına uğradık. Orada karşı çıktılar. Benim önüme Tonya ile ilgili bir evrak gelirse imzalamayacağım. Biz gidiyoruz yalvarıyoruz getiriyoruz sonuç hüsran oluyor. Hâlbuki Tonyalı kardeşim orda ki karşı çıkanları elemeni etmeliydi. Ben şimdi Vali beye de söyledim eğer Tonya ilgili bir iş gelirse kalsın o iş” dedi.

Bu yazı toplam 2545 defa okundu.
 
Paylaş
coşkun öztürk
NEDEN BÖYLEYİZ...
Trabzonlu olup da devlette üst kademelerde bulunanlar neden bu kadar korkak ve TRABZONU dışlayıcı oluyor ,anlamak zor,,,,TUNCELİLİ KAMER GENÇ in çeyreği olun yeter ey TRABZONLU vekil ve bürokratlar ,,,,bu nefret ve kinin sebebi nedir?????
14 Nisan 2013 Pazar Saat 09:40
Mehmet AYDIN
Buna pireye kızıp yorgan yakmak derler.
Tonya’ya çimento fabrikası yapılacaktı da Tonyalılar karşı gelmiş de, karşı gelenleri halk elimine etmemiş de. Evet yatırım yapılmalı. Ancak, çimento fabrikasının alt yapı fizibilitesi yapıldı mı? Kar zarar analizi yapıldı mı? Çevreye etkileri araştırıldı mı? Ekonomik girdisi ile çevreye vereceği zararlar iyi analiz edildi mi? Bizde birçok iş ileriyi görmeden yapıldığı için ovalarımız beton yığınlarına döndü. Verimsiz ve kıraç araziler dururken sanayimizi verimli topraklar üzerinde kurduk. neden? Harfiyat kolay diye. Masraf düşük diye. Ancak ileriyi düşündüğün zaman gıda üretim alanlarının daraltıldığını hiç kimse söylemiyor. Ovalara, vadilere yerleşim yerleri kurduk, sel felaketlerinde bodrumlarını çamurlar doldurdu. Bunları da yapan ilgili bakanın başında bulunduğu bir kurumdu. Tonya’ya çimento fabrikası yapılmadı diye kızmış. Buna pireye kızıp yorgan yakmak derler. Sayın bakanın köyüne çimento fabrikası kurulsa olmaz mı? Karşı çıkan olmaz herhalde.
12 Nisan 2013 Cuma Saat 13:16
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar