03 Ağustos 2021 Salı Saat 02:32
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Hayrat Deneği Türk sanat müziği korosu
05 Ocak 2013 Cumartesi Saat 08:57
İTÜ, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sanatçısı ve Ses Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Hemşehrimiz Mustafa Demirkaya Of Hayrat derneğimizde Türk Sanat Müziği Korosu kurma çalışmalarına başladı

OF HAYRAT TSM BAYANLAR KOROSU

İstanbul Teknik üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sanatçısı ve Ses Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Trabzon Faroz’lu Mustafa Demirkaya Yönetimindeki Oflu Eski Sanatçılar ve Müzikseverlerden Oluşturulan Of Hayrat Korosu Vakıf Merkezindeki Çalışmalarına Devam Ediyor.

Of Hayrat Kültür Derneği ve Of Hayrat Kültür Vakfı Son iki yıldır faaliyetlerini çeşitlendirerek artırdı. Mustafa Saral Başkanlığındaki yönetim Gençlerle başlayan spor turnuvası ve kariyer günleri etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek TSM korosu oluşturmaya başladı.

Katılımcılarını İstanbul’da yaşayan Of-Hayrat’lı, daha önce TSM müziği ile ilgilenmiş veya sadece meraklı bayanların oluşturduğu koro her hafta cumartesi günleri öğleden itibaren akşama kadar şef Mustafa Demirkaya tarafından çalıştırılmaktadır.

Şu anda dağarcık oluşturmaya çalışan, aralarında gençlerin de olduğu koro ileride Of-Hayrat Korosu olarak Vakıf ve Dernek etkinliklerinde sahneye çıkacaklar ve gelecek yıllar için yeni TSM meraklısı gençleri yetiştirecekler.

Bu yazı toplam 54751 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar