28 Kasım 2021 Pazar Saat 20:28
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayratlı Mucitler yarışmadan ödül ile döndüler
23 Haziran 2012 Cumartesi Saat 09:40
Hayrat İMKB YIBO İl Genelinde Yapılan Proje Yarışmasında Ödül Alarak ilçemize döndü.

Hayrat İMKB YİBO, İl genelinde Yapılan Mesleğini Keşfet Küçük Mucitler Proje Yarışmasına katılarak geçen yıl hazırladıkları projelerinde olduğu gibi bu yılda hazırladıkları proje ile ödül almaya değer projeler arasında yerini aldı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen Sergi ve Ödül Töreninde Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çakar toplam 44 projede 120 öğrenci ve 35 öğretmenin yer aldığını belirterek bu 44 proje arasından 15 projenin sergilenmeye değer bulunduğunu ifade etti.

Törene Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve yanı sıra, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çakar, projeleri hazırlayan öğrenci ve rehber öğretmenler ile davetliler katıldı.

Danışman Öğretmen Galip Berk eşliğinde Umut Akça, Hilal Balcı ve İrem Nuhoğlu’nun hazırlamış olduğu “Sandalye minderini kullanarak oturduğumuz yerden elektrik üretelim” konulu projeleri ile ödül almaya değer projeler arasında seçildi ve Ödüllerini Vali Kızılcık’ın elinden aldılar.

            Törende Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, katılımlarından dolayı, Hayrat İMKB YIBO adına Okul Müdürü Turan Orakçı’ya Günün anısına plaket takdim ettiler.

Törende konuşan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, bu projelerin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu söyledi. Ülke olarak önlerinde 2023 hedefleri bulunduğunu hatırlatan Vali Kızılcık, “Dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına girebilmek, daha yaşanılabilir bir ülke olmak, kişi başına düşen milli geliri 25 bir dolar seviyesine çıkartmak, daha güçlü bir Türkiye oluşturmak için çocuklarımızın bu anlayışla yetişmesi çok önemli. Bugün ülkemizin cari açık problemi var.

 Özellikle 50 milyar doların üzerinde bir kaynağı enerjiye veriyoruz. Bunun giderilmesi genç beyinlerin düşünerek tasarlayarak yeni projeler geliştirmesine, bu buluşlar ve inovasyon sayesinde bilgi yoğun ürünlerin üretilmesine ve bunların pazarlanmasına bağladır. Cari açık ancak bu şekilde azaltılabilir ve daha güçlü bir ülke haline gelebiliriz” dedi.

Bu yazı toplam 4615 defa okundu.
 
Paylaş
idris TÜRK
HAYRAT'A YATIRIM
Güzel Hayrat'ımıza,öncelikle eğitimden başlayarak yatırım yapan değerli iş adamlarımıza teşekkür ederim. Adlarını yazmaya gerek yok, herkesin bildiği saygın iş adamlarımızdır onlar. Bu iş adamlarımız sayesinde güzel HAYRAT ilçemizde yaşayan genç yetenekleri tanıma imkanımız oluyor. Birde hocalarımız varki, başarı için gayretli çalışmalar yapıyorlar hepsine kucak dolusu selam ve saygılarımı sunarım. Başarılı insanlarımıza destek olmak insani ve islami bir vazifedir.
23 Haziran 2012 Cumartesi Saat 17:58
Hakkı Çakıroğlu
Teşekkürler
Güzel Hayratımın adını duyuran herkese teşekkürler..
Hayrat Yatılı okulundaki tüm öğretmenlere başarılı ve çalışkan öğrencilere ve onlara imkan sağlayan hayırsever vatandaşlara.. teşekkürler...
23 Haziran 2012 Cumartesi Saat 12:59
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar