24 Eylül 2020 Perşembe Saat 16:38
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye olarak varmıyız?
24 Şubat 2012 Cuma Saat 04:47
Bu yıl Eurovision şarkı yarışmasına İngilizce bir şarkı, Yahudi kökenli bir şarkıcımızla katılıyoruz.

Şarkıcının Yahudi olması bizce fazla önemli değil, Milli kültürümüzden haberi olmayan bu vatandaşımızın sergilediği hayat tarzı, kıyafeti hiçte milli değil, sorumluluk sahibi şeklinde değil.

Türkiye ve Türkler ciddi olmak mecburiyetindeyiz, Eğer şu yönde bir değerlendirme yapılacak olursa "en salaş kıyafetli" sanatçı bizimki seçilecektir.

Bu Vatandaşımız Eurovision şarkı yarışmasını kazanacak olursa, Bu başarının Türk ve Türkiye başarısı olduğunu söyleyemeceğim. Çünkü şarkıda ve sanatçıda TÜRK KÜLTÜRÜ sergilememektedir. Tamamen salaş batı kültürüdür, Bu kültür beni temsil etmiyor.

Amaç Kazanmak mı? Türkiye Kültürünü tanıtmak mı?

Batının Milli eserleriyle katıldığı, Milletinin kültürünü ön plana çıkardığı Eurovision şarkı yarışmalarına biz ve Avrupalı olmayan ülkelerin İngilizce olmayan, seksi görünüm olmayan çalışmaların pirim yapmaması ülkeleri Avrupa modasına uygun eserlerle yarışmaya katılmasına sebep olmaktadır.

Kazanmaya odaklanmış bir zihniyet her kılığa gireceği gerçeği Milli hassasiyetimize zarar vermektedir, Çocuklarımızın milli kimliğine yapacağı tahribat neden hesaba katılmamaktadır.

İngilizceyi en doğru dil, Avrupa'nın kültürünü en doğru kültür olarak alan çocuk Neden ben Türk'üm desin ki?  Çocuklarımıza Milli kimliğimiz unutturulmak mı isteniyor?

Bu yazı toplam 1707 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar