29 Kasım 2021 Pazartesi Saat 12:11
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) den sonra Türkiye sahneleri Sefa Doğanay'a teslim.
25 Mart 2011 Cuma Saat 07:04
2011 Yetenek sizsiniz yarışmasında 1. olup, sahne performansı olarak Türkiyenin gönlünü feth eden Sefa Dağanay, Dursunoğlu gibi Trabzonlu ve Of ilçesinden

Yeni show sanatçımız Sefa Doğanay'a başarılar dilerken, sanatını Türk milletinin yozlaşmasına, milli manevi ilkelerini yok etmeye değil. Türk milletinin ve Karadeniz insanının kendinle dalga geçen ve bu espriyi yaparken toplumsal ince mesajlar veren bir çizgide yürümesini temenni ederiz.

Sefa Doğanay 30 Eylül 1992′ de Trabzon’ un OF ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu Samsun Gazipaşa İlköğretim Okulunda okudu. Lise’yi ise Samsun Namık Kemal Lisesinde okudu. Okul yıllarında çeşitli değişim ve sosyal projelerde görevler aldı.

Taklit yeteneğini çok küçük ıaşlarda keşfeden Sefa, izlediği tüm sanatçıların taklitleri yanı sıra çevresinde bilinen ve tanınan kişileride taklit ederek herkesin sempatisini kazandı.

2010 yılında kazandığı İstanbul Marmara Üniversitesinde İşletme tahsili sürdüren Sefa, ileride başarılı bir oyuncu ve komedyen olmayı istiyor.

2011 yılında Acun Ilıcalı yapımcılığında yapılan Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında birinci olarak 250 bin TL ödülü kazanmıştır.

Günümüzde Milli ve manevi mesaj verenlerin akıbeti pek güvenli değil, lakin sahnede hicv ederek bu işler daha gerçekçi işlenebilmektedir. Karikatür ve şiir sanatı gibi show sanatıda belden aşağıya inmeden seviyeli ve doğru mesaj veren gösteriler anatçılarımızı ölümsüz yapmaktadır.
Sefa Doğanay kardeşimiz sanat hayatında Seyfi Dursunoğlunu örnek almasını, en mahrem sunumlardan çok güzel ve doğru emsajlar vermesini nasıl becermişse Sefadan da aynı başarıyı bekliyoruz.


sefa doğanay ayaz17
Seyfettin Dursunoğlu (d. 1932, Trabzon) Sahne sanatçısı, şarkıcı, dansçı.

Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), 1932 yılında Trabzon'da doğdu.
Bununla birlikte ailesi aslen Bayburtlu olup, Trabzon Yenicuma Mahallesinde yaşadı.
Deniz Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı.
18 yıl SSK'da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

1980'lerde bir kanto plağı yaptı. Albüm Adı: Huysuz Virjin 1. Firma: Grafson. İçindeki Parçalar; 1.Cız Bız 2.Katina 3.Beyim Buyursun 4.Hani Demdir Müptelayım 5.Sevdim Seni 6.Çıktım Beyoğlu Başına 7.Kıvırcık Saçlı Esmer 8.Berber 9.Kara Kız 10.Şık Şık Tuvaletler 11.Otabüsüm Kalkıyor 12.Alavera Dalavera

Pekçok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Seyfi Dursunoğlu, bir dönem "Popstar" yarışmasında, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

Bu yazı toplam 3194 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar