28 Kasım 2021 Pazar Saat 21:29
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeşilyurtlardan eğitime Tam Destek
14 Mart 2011 Pazartesi Saat 01:00
Of ilçemizde büyük eserlere imza atan Yeşilyurt ailesinden yeni bir hizmet resmileşti, çok programlı lise protokolü imzalandı

Of’ta hayırsever Yeşilyurt ailesi tarafından yaptırılacak olan 24. derslikli çok programlı lisenin yapım protokolü Trabzon Valiliği’nde düzenlenen törenle imzalandı.

Protokol törenine Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Of Belediye Başkanı Oktay Saral, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ve Yeşilyurt ailesi katıldı.

“İşadamımız Mustafa Yeşilyurt ve ailesine çok programlı liseyi ilimize kazandıracak olmalarından dolayı teşekkür eden Trabzon Valisi Recep Kızılcık, 4 Milyon TL’ye mal olacak bu yatırım ile çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasına imkan sağlanacak. Kaymakamımız Tuncay Sonel’e bu yatırımı ilimize kazandırdığı için teşekkür ediyoruz. Katkılarından dolayı milletvekilimiz ve belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Kemalettin Göktaş ise “Yeşilyurt ailesi Of’a okul yapma kararı aldı, buda bizi mutlu etti. Allah kendilerine bol kazanç versin” şeklinde konuştu.

İşadamı Mustafa Yeşilyurt’da, Of’a yatırım yapmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirerek, okulun ilçeye kazandırılması ve yapımının çabuklaştırılması için bizleri teşvik eden sayın Kaymakamımızdan da allah razı olsun dedi.

Of İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde 4.108,87 m2 yüzölçümü bulunan arsa üzerine yapılacak olan öğretim binası atılan imzaların ardından yapım protokolü resmiyete döküldü.

15 ay gibi kısa zamanda bitirilmesi planlanan 720 öğrenci kapasiteli Çok Programlı Lise ile  birlikte Yeşilyurt ailesinin yaptırmış olduğu beşinci okul olacak.

Bu yazı toplam 4062 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar