28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 11:44
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of-Hayrat derneği genel kurul seçimleri
15 Ocak 2023 Pazar Saat 10:04
Of-Hayrat derneği İstanbul’da düzenlenen olağan genel kurulda mevcut başkan Emrullah Tellioğlu asaleten dernek başkanı oldu

Of-hayrat derneğinin İstanbul’da düzenlenen olağan genel kurulunda (Mustafa Saral'ın istifası nedeniyle boşalan başkanlığa yönetim kurulu tarafından seçilen) mevcut başkan Emrullah Telloğlu Şimdi asaleten dernek başkanlığa seçildi. Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 26. Olağan Kongresi Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı. İki listenin yarıştığı kongrede mevcut başkan Emrullah Tellioğlu yeniden güven oyu alarak başkan seçildi

Sayın Emrullah Tellioğlu ve yönetimine başarılar diler, Dernek ve Vakfın hedeflerini çok daha yukarılara taşımasını, Ofluların tarihi misyonuna zarar vermeden layıkı ile görev yapmaları temenni ederiz.

Of Hayrat'ta Emrullah Tellioğlu Dönemi

Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 26. Olağan Kongresi Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı. 

İki listenin yarıştığı kongrede mevcut başkan Emrullah Tellioğlu yeniden güven oyu alarak başkan seçildi


Her iki Başkan Adayınında of ve Hayratlılara Yakışır şekilde  hareket etmeleri ve salonda verdikleri mesaj  Salonu dolduran of ve Hayratlılardan alkış aldı.


Kongre Saygı duruşu ve topluca İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongreyi yönetmek üzere divan kurulu oluşturuldu. 

Verilen teklif üzerine Kemal Şener, Bayram Saral, Ahmet Tüfekçi ve Nurettin Çakmak oy birliğiyle divan kurulu sıfatıyla kongreyi yönetmek için yerlerini aldılar. 

Geçmiş dönem faaliyet raporu, denetim raporu, mali bütçe ve gelecek dönem tahmini bütçe raporları okundu ve hepsi delegeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi. 


Divan Kurulu’na verilen önergede, derneğin Kadıköy’de bulunan şubesinin yeniden ihya edilmesi ve faaliyete geçirilmesi teklif edildi. 


Söz alan konuşmacılar da bu teklifi destekleyici mahiyette sözler sarf ettiler. 

Emrullah Tellioğlu da yeniden kürsüye gelerek seçildikleri takdirde bu konunun ilk olarak eğilecekleri gündemin  başında geldiğini beyan etti. 

Başkan adayları Emir Kağan Çakıroğlu ve Emrullah Tellioğlu sırayla konuşmalarını yaptılar. 

Emir Kağan Çakıroğlu “Biz dünkü çocuklarız” cümlesinin dikkat çektiği konuşmasında çok erken yaşlardan beri dernek faaliyetlerinin içinde bulunduklarını, gençler olarak artık yönetime talip olmalarının zamanının geldiğini ifade ederek kongreden yetki istedi. 


Emrullah Tellioğlu da görevde oldukları dönemin pandemi gibi çok zor bir sürece denk geldiğini, dolayısıyla faaliyetlerin büyük ölçüde kesintiye uğradığını, buna rağmen zor şartlar altında yine de faydalı işler yaptıklarını açıkladı. 


Daha sonra seçime geçildi. Yarışan iki listeden Emir Kağan Çakıroğlu’nun listesi geçerli 520 oyun 107’sini alırken Emrullah Tellioğlu’nun listesi 413 oy alarak yeni dönemde derneğin yönetmek için delegeden  yetki aldı. 


Her iki aday da sonuçlar belli olduktan sonra kısa birer teşekkür konuşması yaptılar. Emir Kağan Çakıroğlu “Demokrasinin önünü açan gençler olarak tarihe geçtiğimizi düşünüyoruz. 

Emrullah beyi tebrik ediyor, kongreye katılan herkese teşekkür ediyorum. 

Yeni yönetimin Of-Hayrat Derneği’ne yakışır bir yönetim sergileyeceğini düşünüyorum. 

Biz de kendilerine her türlü yardımcı olacağız. Küsmek yok, bu yoldan dönmek yok” dedi ve sözleri büyük alkışla karşılandı. 

Daha sonra mikrofona gelen Emrullah Tellioğlu sözlerine başlamadan önce genç adayı kucaklayarak tebrik etti. 

Tellioğlu sözlerinde şu ifadelere yer verdi. “Yıllardır böyle bir seçime, daha doğrusu birlikteliğe hasrettik. 

Bugün gerçekten önemli bir ilki başardık. 

Bunda Emir Kağan kardeşimin çok katkısı var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. 

Bütün çalışmalarımız bu birlik ve beraberlik üzerine olacak. 

Sizlerden istirhamım katılım sağlamanız, derneğe gelmeniz ve bizi eleştirmenizdir. 

Bir eleştiriniz varsa bize söyleyin, hatalıysak kendimizi düzeltelim. 

Siz yanlış biliyorsanız biz doğrusunu anlatalım. 

Küskünlük, dargınlık olmasın. 

Bölgemizin coğrafi özelliklerinden olsa gerek, kırılgan ve kırmayı seven bir yapımız var. 

Kırmayacak ve kırılmayacağız. 

Hep birlikte güçlü bir Of Cemiyeti olacağız” 

Of-Hayrat Derneği’nin yeni yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Emrullah Tellioğlu, Hakan Şişik, Haluk Sadıkoğlu, Fatih Sarmusak, Ergün Meriç, Kemal Hacıbektaşoğlu,  Zihni Yıldız, İsa Çakıroğlu, Leyla Saral, Önder Abdik, Mustafa Türk, İsmail Özgür, Onur Bozkurt Özkanca, Erol Hacıosmanoğlu.


24 kişilik yönetim kurulunu Samsun’da 5, Of 'ta 7 ve İstanbul'da 11 kişi olarak düzenlediklerini belirten Tellioğlu; “Tüm Yönetim Kurulu olarak özveriyle, var gücümüzle, kırmadan,   kırılmadan,  sabırla Allah Rıza'sı için inşallah bu kutsal görevi Mütevelli Heyeti Üyelerinin de maddi ve manevi destekleriyle layık olduğu yerlere getireceğiz. Mevlam birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Allah bizleri iyilik ve yardım edenlerden eylesin inşallah” dedi.

Takamedya, SADULLAH DERVİŞOĞLU

Bu yazı toplam 347 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar