28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 10:52
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayratta heyecanlı bir seçim yaklaşıyor, Dileriz hukuka saygılı bir seçim olsun, hayrat ilçemize hayırlı olsun.
21 Ocak 2019 Pazartesi Saat 03:45
20 Yıldır Hayrat'tı yöneten Mehmet Nuhoğlu'mu, Akp'nin yeni adayı Salih Öztel'mi kazanacak? üç dönem kuralına takılan ilçe Hayratta heyecanlı bir seçim yaklaşıyor

Üç Dönem kuralı ve Hayrat bld. Seçimleri

Öncelikle söyleyeyim Siyasette bu üç dönem kuralının doğru bir uygulama olduğuna inanmıyorum.
Çok doğruysa Parti başkanlarına, bakanlara, Milletvekillerine neden uygulanmıyor?

Bana kalsa, Devlet kurumlarında uygulanan “4 yılda bir Rotasyon” benzerinin uygulanmasını isterim.

Trabzon Hayrat ilçesi küçük bir ilçe 7-9 bin arası nüfusu değişkendir. Ve Hayrat ilçesinde Mehmet Nuhoğlu önce MHP’den Başkan seçildi, 2. Döneminde Refahtan, 3. Dönemi Akp’den, 4. Dönemi gene Akp’den (Türkiye rekoru kırarak) seçildi.
Akp’de 3. Dönemi tamamladığı için aday gösterilmedi, Akp ilçe başkanı Salih Öztel Akp Hayrat ilçe başkanı adayı olarak gösterildi.

Mütevazı kişiliği ile oldukça çok seveni olan Mehmet Nuhoğlu “Yoğun baskı var” gerekçesi ile Hayrat belediye başkanlığına bağımsız aday oldu. Gerekçesi; Hayrata yapacağım hizmetleri tamamlayamadım, Bir dönem daha başkanlık yaparak projelerimi bitirmek istiyorum dedi.

Bence doğru diyor, 20 yıldır Hayrat belediye başkanı olan Nuhoğlu, çoğunluğu Nuhoğlu vakfı başkanı işadamı Çetin Nuhoğlu desteği ile gerçekleştirilen ilçe okulları, Eğitim seferberliği, Sosyal merkez, İlçe bulvarı gibi yatırımlar öne çıkıyor.
İlçemizin Of’a bağlı olduğu dönemleri iyi bilen biri olarak 10KM.’lik sahile çıkış yolunu 45 dakikada gittiğimi, Otomobilin bütün vidalarının neredeyse söküldüğünü unutmayalım.
Şimdi bütün köy yolları Beton Birçoğu asfalt, Bilhassa beton+kum+çakıl desteği ile Hayrat 7-9 katlı binalarla şehirleşti.
Eğitimde Köylerden Hayrata gelmeyi sorun olarak konuşanlar İstanbul’da birde trafik yoğunluğu içinde 5-10km. Uzağa gittiklerini unutmasınlar.

BİR ROPÖRTAJINDA M. NUHOĞLU;
“Bizim dönemimizden önce Rahmetli Halil Nuhoğlu ve onun öncesinde Rahmetli Behzat Nuhoğlu dönemlerinde de ilçemize pek çok hizmetler yapıldı. Sahilden içerde oluşumuz ve bölgemizden bir Millet Vekili veya bir genel başkan olmayışı hizmet alma anlamında zorluklar yaşatıyor. Hayrat’a her kimin emeği varsa geçmişten beri tümünden Allah Razı olsun. Seçildikten sonra Nuhoğlu Vakfını Hayrat’a getirdik ve burada pek çok hizmet ve esere imza attırdık. İlçemizdeki Hükümet Konağı yer tahsisinde 4,5 dönüm arazi, çok programlı lise ve yibo arazileri ile yatırımın Hayrat’a alınması, İçme Suyu afette yıkılmıştı yeniden su yapılması 3,5 milyon (eski para ile 3,5 trilyon) Bakanımız Faruk Özak döneminde hibe olarak yaptırıldı, merkezdeki enerji nakil kabloları ve telefon kabloları yeraltına indirildi, şehir geçiş yolu Çetin Nuhoğlu Bulvarı yapıldı ve merkezdeki transit geçiş rahatlığı sağlandı, tamamen Nuhoğlu Vakfı Tarafından Yaptırılan Müftülük binası, Vakıf lojmanları, öğretmen evi, restoran, düğün salonu ve Karadeniz’e özel bölgeye uygun ve tek olan Örnek Meyve Bahçesi Projesi ve uygulaması mevcut ve işler haldedir.

Bunların Hepsinden önemlisi Hayrat ve Of’ta Nuhoğlu Vakfı Tarafından yürütülen tüm giderleri vakıf tarafından karşılanan; yemek, ulaşım, kırtasiye, kaynak,  öğretmen maaşları dahil olmak üzere eğitim projesi var. Bu kursların sayesinde pek çok öğrenci üniversiteyi, fen lisesini, Anadolu lisesini kazandı yetişecek bu nesil bu ülkeye bu bölgeye hizmet edecek bunu sağlayan da yine Nuhoğlu Vakfıdır, kendilerine başta Çetin Nuhoğlu Olmak Üzere, Hayrettin Nuhoğlu ve Vakıf Müdiresi Filiz Nuhoğlu’na emekleri ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz ve minnettarlığımızı bölge halkımızın adına tekrar ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar Allah onlardan razı olsun.”

DEVAMINDA;
“ Çetin Nuhoğlu ve Vakıf müdürü Filiz Hanımla beraber Trabzon KTÜ Rektörü ile görüşmüştük %90 olmuş olan bir ziraat yüksek okulu projesi vardı ama 2 yıllık okullara pek talep olmadığından Çetin Nuhoğlu’nun da isteği ile bunu 4 yıllık fakülteye dönüştürelim tüm masrafları Vakıf tarafından karşılansın yapalım dedik ama bunun da bakanlar kurulundan geçmesi gerekiyor bunun çalışmalarını yapıyoruz.

120 afetzede ailemiz var Hayrat’ta maliyenin ve hazinenin yeri olmadığında yer sorunu vardı onların yeri ayarlandı 120 dairelik bir afet evleri projesi olacak,

Çetin Nuhoğlu bulvarının Hayrat’a giriş bölümünden sıraağaç mah. altına kadar olan yolun bölünmüş yol olarak projelendirilip yatırım planına alınması gerçekleştirildi,

Yıkılan eski belediye başkanlığı binasının yerine yapımına başladığımız, %90 bitirilmiş Bölgemizin tarihi konaklarına uygun inşa ettiğimiz yeni başkanlık binamızı hizmete açmak istiyoruz, Burada birçok sosyal projenin hayata geçirilmesini sağlayacağız

Hayrat yolunun 4. Km. sinde korkot merası denilen bir arazi var büyükşehir kanunuyla meralar büyükşehir’e devroldu 200 dönümlük bu arazide spor kompleksi ve ek tesisleri projesi olacak,

Hayrat’tan, Dereyurt yönünde yapılan dere ıslahı ile oluşan bir alan var buraları projelendirdik, Buraya bir gölet yapacağız, gölet üzerine iki ahşap köprü yaptık,  dere kenarında piknik alanları ve yürüyüş yerleri yapılması işi var,

Yayla Turizminin canlanması için Dağönü köyünde bir örnek projemiz olacak buralarda konaklama ve turizme dönük yayla kent çalışmaları olacak,

 Hayrat’ta Konut sorunuyla ilgili Vakıfla beraber çalışıyoruz. Gerek memurlarımızın gerekse köyünde oturmak istemeyen vatandaşlarımız Of’tan daire alıyor/kiralıyor. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var Artık Hayrat’lı Of’a bağımlılıktan kurtulacak.

Hayrat’ta istihdam konusunda mülkiyet sıkıntımız var. Buradaki arsalar genelde bizim akrabaların üzerine olduğu için akrabalarımızla konuşup kendi aramızda anlaştık. Yüzde 99’u ile anlaşmış durumdayım. Küçük pürüzler kaldı. Onları halletmemiz halinde Hayrat’ta mülkiyet sorunu da çözülmüş olacak. Böylece Hayrat önümüzdeki 5 yılda çok değişecek ve gelişecek.

Son söz: Sayın Öztel Hayrat’ta seçilecek olsa bile beş yıl hiçbir hizmet yapamayacak, Hayrat merkezdeki mülkiyet engelini aşmak için zaman ve para kaynağı büyük bir sorun.

Şimdi deniyor ki “tabuları yıkacağız” Hayratta ne tabusu var, Bir tabudan bahsedecek olursak Of hakkında bunu söyleyebiliriz, Vaktiyle Of’ta muhalefet partisi seçim kazanmış olmasına rağmen yaşananları biliyoruz, Başkan makamına gelemedi, Oğlu öldü, Bir yıl Kaymakam belediyeyi yönetti ve Erken seçim yapıldı.

Hayratta böyle bir durum yok.
Yakından tanıma fırsatı bulduğum için söylüyorum Ne Başkan Mehmet Bey, ne Çetin bey nede diğer Nuhoğlu aile mensuplarından (Haklarında acımasızca eleştiri haber yaptığım halde hiçbir olumsuz tepki almamış biri olarak” Hayratta yıkılacak tabu olmadığını söylüyorum.
Bu şekilde kara propaganda yapanlar gerçekleri değil Politika yapmış oluyorlar.

İlahi beyan; “Herkes layık olduğu şekilde yönetilir” hükmünce Hayratlı kendi başkanını seçmekte özgürdür, Çıkacak neticeyi Gurbetteki bir Hayratlı olarak  kabul ederiz, Lakin hemşehrilerimizin macera aramamalarını tavsiye etmek te görevimiz.
Hayırlı Olsun İnşaallah.

Başkan Mehmet Nuhoğluna ve Hayrat halkına âcizane uyarılarımızdır.
Sayın M. Nuhoğlu bu dönemde Nüfusun çoğunluğunu teşkil eden Maki, Balaban, Dereyurt mahallelerinden konuya hâkim üyelerle oluşturacağı Meclis adayları ile seçime gitmesi gerekiyor.

Bu yazı toplam 64848 defa okundu.
 
Paylaş
hacıeyüpoğlu
MEHMET BEY KALMALI,
yazıya aynen katılıyorum ,,,Mehmet başkan devam etmeli,,,hayratlı başkanına mutlaka sahip çıkmalı ,,kırgınlık küskünlük olmadan bu işi noktalamalıyız,,,,,,MEHMET BAŞKANLA DEVAM ,,,,
26 Ocak 2019 Cumartesi Saat 13:19
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar