28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 10:36
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fuat Çakıroğlu Ayşegül Terzi'ye sahip çıkarak Abdullah Çakıroğlunun aileleriyle isim benzerliği dışında hiçbir alakası yoktur dedi
21 Eylül 2016 Çarşamba Saat 16:07
Hemşireye Tekme atan Abdullah Çakıroğlu hakkında Çakıroğlu ailesinden açıklama geldi

Son günlerde kamuoyu gündeminde hemşire bir vatandaşımıza halk otobüsünde attığı tekme ile gündemde olan Abdullah Çakıroğlu hakkında, ülkemizde tanınan bir aile olan, Hemşehrimiz Çakıroğlu ailesi, Kültür ve  Eğitim derneğinden açıklama yayınlandı. 

Genel Başkan Fuat Çakıroğlu'nun imzası ile yayınlanan açıklama:


Fuat Çakıroğlu Ayşegül Terzi'ye sahip çıktı.

Hemşire Ayşegül Terzi'ye yapılan saldırının ardından, Abdullah Çakıroğlu önce gözaltına alınmış ve ardından serbest bırakılmıştı. Sosyal medya ve kamuoyundan yükselen tepkiler sonrasından 2. bir yakalama kararı çıkartılmış, bu sefer iafesinin ardından “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanmıştı.

Bu durumun ardından gelişen olaylar nedeniyle '' Çakıroğlu ailesi '' Çakıroğlu isminin kötü, şiddet içerikli ve kadına şiddet uygulanan bir olay ile gündeme gelmesinden dolayı açıklama yapma gereği duydu. Kamuoyu ve sosyal medyada yer alan Çakıroğlu ismine yönelik Abdullah Çakıroğlu'nun kendi ailelerinin bir ferdiymiş gibi aktarılmasına tepki göstererek şu açıklamayı kamuoyu bilgisine sundular. Birçok alanda yapmış olduğu çalışmalar ile tanınan  Fuat Çakıroğlu imzalı açıklama şu şekilde kamuoyuna aktarıldı.

Habermark olarak sosyal medya üzerinde linç ve karalama olaylarına karşı tepkimizi dile getiriyor, Çakıroğlu ailesinin ,Kültür ve Eğitim derneğinin açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz;

İlgili açıklamada;

'' Bayramın birinci günü hemşire Ayşegül Terzi kızımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ortaçağın bile çok gerisinde olan bu saldırı; her türlü kabul sınırları dışında bozuk bir eğitim sistemi yanında hastalıklı bir ruh halinin sonucudur.

Saldırganın soyadı, benzerliğinin dışında gerek derneğimizle gerekse ailemizle hiçbir yakınlığı ve bağı yoktur.

Çakıroğlu Eğitim ve Kültür derneği olarak aynı zamanda Çakıroğlu ailesi olarak; Cumhuriyetin temel değerlerini özümsemiş bireyler olarak bu tür olayları toplumda sıkça görülmesini esefle takip ediyoruz.

Türk milletinin geleceğinin yegane teminatı olan gençlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında çağdaş Türkiye'nin ve dünyanın sorunlarını bilim ışığında çözebilecek nitelikte bir eğitim diliyoruz.

Saygılarımızla

Çakıroğlu Eğirim ve Kültür derneği Genel Başkan

Fuat Çakıroğlu ''

İfadelerine yer verildi.

Bu yazı toplam 66380 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar