15 Ekim 2021 Cuma Saat 22:08
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Merhum Ahmet Yaşar Hocaefendinin cenaze namazı 9 Mart 2016 Çarşamba günü öğle namazını müteakip Trabzon İskender Paşa camiinde kılınacak
08 Mart 2016 Salı Saat 04:45
AHMET YAŞAR HOCAEFENDİ bir süredir tedavi gördüğü Trabzon Ahi Evren Eğitim Araştırma Hastanesinde 8 Mart 2016 Salı günü vefat etmiştir.

Nakşibendi meşayıhından ve ülkemizin önde gelen ilim adamlarından muhterem AHMET YAŞAR HOCAEFENDİ bir suredir tedavi gördüğü Trabzon Ahi Evren Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 8 Mart 2016 Salı günü saat 00.10’da vefat etmiştir. 

1934 yılında Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Yaşar Hocaefendi’nin cenazesi 9 Mart 2016 Çarşamba günü Trabzon İskender Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazını müteakip Of Ballıca köyündeki aile kabristanına defnedilecektir


Ahmet Yaşar YAŞAR Hocaefendi hakkın rahmetine kavuştu…

Nakşibendi meşayıhından ve ülkemizin önde gelen ilim adamlarından muhterem AHMET YAŞAR HOCAEFENDİ 1934 yılında Trabzon’un Of ilçesi, Ballıca köyünde dünyaya geldi.

Ahmet YAŞAR Hocaefendi, küçük yaşlarda ilim tahsiline başlamış, icazet aldığı1959 yılından itibaren bir çok talebenin yetişmesine vesile olmuştur.

1960 yılında Nakşibendi meşayihindan Gümüşhanevi Dergahına mensup Hacı Abdurrahman Beşikçi Efendi ile tanışan Ahmet Yaşar Hocaefendi, hocasının vefatı olan 1972 yılından itibaren aynı vazifeyi devam ettirmiştir.


1979 yılında Yavuz Selim Vakfının kurulmasına vesile olan Hocaefendinin "akaid sohbetleri'', “Ölümde gömülü hayat' gibi yayınlanmış sekiz basılı eseri bulunmaktadır.


Merhum Ahmet Yaşar Hocaefendinin cenaze namazı 9 Mart 2016 Çarşamba günü öğle namazını müteakip Trabzon İskender Paşa camiinde kılınacak, Cenazesi Trabzon Of-Ballıca Köyünde aile kabristanlığına defnedilecektir.

Dün eşi Hatice Yaşar’ı son yolculuğuna uğurlayan Yaşar ailesi, bir gün sonra ikinci büyük acıyı yaşadı.


Of Ballıca Derneği olarak merhum Ahmet Yaşar hocaefendiye Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve talebelerine sabırlar dileriz.

Haber: Ömer Ballı


Bu yazı toplam 2403 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar