19 Ekim 2021 Salı Saat 23:58
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADINLARDA SAĞLIKLI YAŞAM PROJESİNİN KAPANIŞ TÖRENİ İLÇEMİZDE YAPILDI.
01 Ocak 2014 Çarşamba Saat 14:04
Trabzon Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Umut ve Savaşım Derneğinin Meme Kanseri ve Rahim ağzı kanseri ile ilgili tarama programı hayratta uygulanıyor Hanımlarımıza sağlıklı günler dileriz

Trabzon Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Umut ve Savaşım Derneğinin yaptığı protokol çerçevesinde ''Kadınlarda Sağlıklı Yaşam' projesi kapsamında Meme Kanseri ve Rahim ağzı kanseri ile ilgili tarama programı ilimiz genelinde başlatılmış, kapanış programı 05/12/2013 tarihinde ilçemizde düzenlenmiştir.

            Tarama kapanış programı 05.12.2012 Perşembe Günü saat 14.00’de  Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil  Öz'ün eşi Rukiye Öz Hanımefendi, Hayrat Kaymakamı Sayın Tuğba Genç, İl Sağlık Müdürü Dr. Kenan Süleyman, Halk Sağlık Müdürü Dr. Köksal Hamzaoğlu, Kamu Hastaneler Birliği Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet Baki, İlçe Garnizon Komutanı Mikail Karalök, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Hayrat Sağlık Grup Başkanı Dr. İsmail Kara, Daire Amirleri, Sağlık çalışanları,Köy ve Mahalle Muhtarları, Öğretmenler ve Hayrat halkının katılımıyla Hayrat Toplum Sağlığı Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

            Programın konuşmalarında söz alan Hayrat Kaymakamı Sayın Tuğba Genç; Meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğu, kadınlarımızın bilinçlendirilmesi konusunda yapılan çalışmaların önem arz ettiği, şayet kadınlarımız bilinçlendirilirse hastalığın oluşmasını engelleyeceklerini vurguladı.

            Daha sonra ev sahipliği yapan Hayrat Sağlık Grup Başkanlığı tarafından iştirak eden misafirlere ikramlarda bulunarak kapanış programı sona ermiştir.

Bu yazı toplam 2383 defa okundu.
 
Paylaş
gurise
...
Cok guzel bir etkinlik ama fos cikti bu hastaliklarin cogu gidadan kaynaklaniyor az egzersiz hareketsiz yasam gida hazir ve icinde en atik kimyasallar kullaniliyor donmus yaglar vucudun direncini dusuruyor stres diyorlar stres her zaman vardi onceden de vardi bu kadar hastalik yoktu simdi yediklerimizde vitamin olmadigindan zarar direnc dusuyor hastalik bas gosteriyor meme kanserini anlatiliyorlar hazir gidalar yiyiliyor ne mantik o resimi alin ordan
17 Nisan 2014 Perşembe Saat 05:05
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar