30 Temmuz 2021 Cuma Saat 15:19
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hırsıza Hırsız demek suç oldu artık, Hukukun gereğini yapamayan savcılar bakın ne yapıyor
10 Aralık 2013 Salı Saat 04:37
Hacıosmanoğlu'na hapis istemi A. Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istendi İŞTE TÜRKİYE'NİN HALİ AHVALİ BÖYLE ARTIK Hırsıza, Hırsız Diyemezsiniz

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a "basın yoluyla hakaret etmek" suçundan iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 6 Ekim'de Kadıköy'de oynanan maç sonrasında çıkan olaylara ilişkin bir gün sonra Trabzonspor Kulübü'ne ait resmi internet sitesinde "Trabzonspor Kulübü" imzası ile bir yazı yayımlandığı hatırlatıldı.


İddianamede, "Türk spor kamuoyunun dikkatine" başlığıyla yayımlanan yazıda, Hacıosmanoğlu'nun Aziz Yıldırım'a yönelik "ahlak ve adalet yoksunları" şeklinde sözler sarf ettiği ifade edilerek, bu sözlerin, Aziz Yıldırım'ın onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte olduğu kaydedildi.


Hacıosmanoğlu'nun "ahlak yoksunları" sözü ile Aziz Yıldırım'a alenen basın yoluyla hakaret ettiği belirtilen iddianamede, Hacıosmanoğlu'nun, "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.


- Diğer yöneticiler hakkında kovuşturmaya yer yok


Aziz Yıldırım'ın avukatı tarafından ekim ayında Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama nedeniyle Hacıosmanoğlu'nun da aralarında bulunduğu kulüp yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.


Soruşturma kapsamında ifade veren Hacıosmanoğlu, açıklamanın kulüp başkanı olarak siteye kendisi tarafından konulduğunu ve diğer yöneticilerin bilgi ve rızalarının bulunmadığını kaydetmişti.


Başsavcılık, Hacıosmanoğlu'nun cezai sorumluluğun kendisinde olduğunu belirtmesi üzerine diğer kulüp yöneticileri hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Bu yazı toplam 2124 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar