28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 09:58
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Birliği projesi kapsamında 5-8 Ekim tarihleri arasında Trabzon'da eğitim programı...
01 Ekim 2013 Salı Saat 13:22
Karadenizi kurtarmak için Türkiye'den Of Ziraat Odası Romaya'dan Çevre ve İnsanı Koruma Derneği ile birlikte gübre kullanımı konusunda 5-8 Ekim tarihleri arasında eğitimi program düzenliyor.

YOK OLMA TEHDİDİ İLE KARŞI KARŞIYA OLAN KARADENİZ'DE GÜBRE KİRLİLİĞİ İÇİN EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENİYOR

Dünyanın en verimli denizlerinden biri olarak bilinen, ancak çevresel atıklar yüzünden hızla kirlenen Karadeniz için Türkiye-Romanya ortaklığı ile uygulanan Avrupa Birliği projesi kapsamında 5-8 Ekim tarihleri arasında Trabzon'da eğitim programı...

Dünyanın en verimli denizlerinden biri olarak bilinen, ancak çevresel atıklar yüzünden hızla kirlenen Karadeniz için Türkiye-Romanya ortaklığı ile uygulanan Avrupa Birliği projesi kapsamında 5-8 Ekim tarihleri arasında Trabzon'da eğitim programı gerçekleştirilecek.

 

Ana hedefi, Karadeniz'in kirlenmesine sebep olan faktörler arasında yer alan gübre kullanımının bilinçli olarak yapılmasını temin etmek ve Türkiye'den Of Ziraat Odası, Romanya'dan ise Dünyada Sürdürülebilir Kalkınma için Çevre ve İnsanı Koruma Derneği'nin işbirliği, Trabzon Ticaret Borsası'nın proje ortaklığı ile Aralık 2012'de başlatılan proje 2014'ün sonunda tamamlanacak.

 

Edinilen bilgiye göre, kirliliğe sebep olanların yerine alternatif gübre çeşitlerinin kullanılmasının sağlanmasına yönelik proje kapsamında toplantılar, Trabzon ve Giresun'da arazi ve denizde incelemelerde bulunulacak. 30 çiftçinin katılacağı toplantılarda yerli ve yabancı bilim adamları ile uzmanlar tarafından, alternatif gübre yöntemleri, çevre kirliliği, organik gübre kullanımı konularında bilgiler verilecek.


Bu yazı toplam 66675 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar