09 Aralık 2022 Cuma Saat 00:15
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Birliği ECO-AGRI Projesi Karadenizi kirlikten korumak
05 Mart 2013 Salı Saat 18:02
Of Ziraat Odası Başkanlığının 2013 yılında uygulamaya başladığı Avrupa Birliği Projesinin İlk çalıştayı Romanya da yapıldı.

Karadeniz Havzası Programı kapsamında yer alan ECO-AGRI Projesi faaliyetleri çerçevesinde 25-28 Şubat 2013 tarihleri arasında Moldova, Ermenistan, Romanya ve Türkiye'nin katılımıyla Romanya Köstence'de yapılan ilk Çalıştay'a Türkiye'yi temsilen, Of Ziraat Odası Başkanı Mehmet YÜKSEL, Genel Sekreter V. Hakan ULUSOY, Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulundan Bekir ŞENGÜL, Sait BERBER ve Doç. Dr. Aslıhan ESRİNGÜ katılmıştır. 

 Of Ziraat Odası Başkanı Mehmet YÜKSEL çalıştayda  " Sağlıklı yaşamak için sağlıklı gıdaya ve temiz bir çevreye ihtiyaç vardır. Bunun içindir ki; tarımda uygulanacak doğru gübreleme ile proje amacımızın büyük bir kısmı gerçekleştirilmiş olacaktır. Ancak bu da,doğru yöntemleri belirleyip, mevcut yanlış alışkanlıkları değiştirmek, iyi uygulama örneklerinin  teşvik edilip sürdürebilirliği sağlamakla olacaktır." dedi.

Çalıştayda proje ortakları tanışma fırsatı bulmuş olup, faaliyet takvimi üzerinde çalışmışlardır. Toprakların ve denizin kirlenmesini önleme adına, çiftçilere tanıtılacak olan yeni gübreleme teknikleri üzerinde bilgi alış verişinde bulunuldu. İlk eğitimlere 2013 yılı Mayıs ayının ilk haftası başlanılacaktır. 2014 Aralık ayına kadar sürecek olan projede Trabzon ve Of İlçesinde çalıştay ve eğitim çalışmaları devam edecektir. 

Bu yazı toplam 2558 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar