08 Aralık 2022 Perşembe Saat 22:52
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Teknoloji Fakültesi Gelişerek Büyümeye devam ediyor
14 Aralık 2012 Cuma Saat 05:04
Dekan Prof. Kenan Gelişli, Fakültenin teknik donanımı için üç milyon TL aldıklarını, Bunla önemli ihtiyaçlarını gidererek fakültemizin modern eğitim imkanlarını arttırdıklarını söyledi

Of'un Nabzı haber sitesine açıklamalarda bulunan Gelişli şöyle konuştu:

"Üniversitemiz 2009 yılında açılmasına rağmen kısa bir zamanda çok uzun mesafeler aldık. Fakat son bir yıldır mevcut bazı nedenlerden dolayı pek fazla çalışma yapamadık. Bununla beraber fakültemizde Yazılım Mühendisliği bölümünü açtık. Bu bölüme hoca bulma sıkıntısını yaşıyoruz. Bu bölüm çok nadir üniversitelerde mevcut. Hoca bulmakta bizler zorlandığımız gibi Trabzon ve İstanbul’da bu bölümlere hoca bulma da zorluklar çekiyor . Fakültemizde dört bölüm var. Bunlar Yazılım Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Ağaç işletmeleri Mühendisliği 'dir. Bu bölümlerden yazılım ve enerji bölümlerinin öğrencilerini tamamlayamadık. Üniversitemizde beton laboratuarı kurduk ve bununla ilgili beton firmalarının beton testlerini de biz yapacağız. Bu sayede üniversitemize de maddi gelir sağlama imkanını da elde edeceğiz.

Of Teknoloji Fakültesinin bölge için çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Prof. Gelişli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu üniversite bu bölgede bulunan gençler için kaçırılmayacak bir nimettir. Zaman içersinde çok daha iyi noktaya gelecek. Öğrenci sayısı arttıkça ekonomik alanda da Of'a katkı sağlayacak. Daha şimdiden bazı sektörleri de harekete geçirdi."

Bugüne kadar fakülte için yaklaşık 30 milyon TL'lik bir yatırım yapıldığını belirten Gelişli, özellikle Oflu siyaset ve bürokratların desteğinin oldukça yüksek olmasından memnun olduğunu belirtti. Şu anda üniversitemizde 10 tane hocamız var. Bunların yayın ortalaması KTÜ’nun üstünde. Yakın zaman içersinde gelmesi kesinleşen 3 milyon TL'lik para ile birçok sorunumuzu çözülecek inşallah.

KTÜ TEF bünyesinde 130 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Gelişli sözlerini şöyle sürdürdü:

Üniversitemizde 130 öğrenci var bunların 4 ü farklı ülkelerden gelen öğrenciler. Zaman içersinde bu sayı artacak. Yurtdışından gelen öğrencilerin de sayısı artacak. Bununla birlikte öğrencilere karşı Of halkı ve esnafları olarak duyarlı olmamız gerekiyor. Onlara destek olmalı ve yardım etmeliyiz. Uyum süreçleri boyunca onlara biraz daha hoşgörülü olmalıyız.

Son olarak, biz üniversiteyi yaptık gerisini onlar baksın denmemeli ve bunu hep birlikte yürütmeliyiz. Bunu bir fidan gibi düşünüp bu fidanı birlikte büyüterek fidandan elde ettiğimiz meyveleri de hep birlikte yiyeceğiz. Bundan dolayı bu fidanı büyütürken çok hassas ve dikkatli olmalıyız. Verimli yetişmeyen fidandan verimli meyve beklenmesi de düşünülemez.

Of için büyük bir fırsat olan bu üniversiteyi gerek etkin zevatların gerekse Of halkının maddi ve manevi desteği ile ilerleterek Of için güzel bir hizmet yapmış olacağız.

www.ofunnabzi.com

Bu yazı toplam 2654 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar