21 Ekim 2021 Perşembe Saat 16:10
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genel kurul öncesi, Öğrenci Meclisi Of'ta Toplanıyor
11 Nisan 2012 Çarşamba Saat 16:54
17 milyon ilköğretim ve lise öğrencinin tek demokratik temsilcisi olan Türkiye Öğrenci Meclisi ilçemizde çalıştay yapmak üzere 21-23 Nisan tarihleri arasında bir araya geliyor.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi adıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ülkemiz genelinde kademeli olarak sınıf, okul, ilçe ve il seçimleri sonucunda oluşan Türkiye Öğrenci Meclisi bu yıl 27 Nisan'da yeni başkanını seçecek. 

Geçtiğimiz yıl 24 Nisan'da göreve seçilen Of doğumlu Dernekpazarı İlçe Müftüsü Abdullah AKSOY'un oğlu Muhammed Muhsin AKSOY çalışma arkadaşlarıyla Türkiye Öğrenci Meclisi'ni ilçemizde toplamak için bir proje hazırladı. Projeyle ilgili olarak Of Belediye Başkanı Murat SARAL'ın desteğini alan AKSOY ve ekibi Türkiye Öğrenci Meclisi'ni Of'ta toplamak için çalışmalara başladı.

 

Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY çalışmaya verdiği destekten ötürü Of Belediye Başkanına şükranlarını sunarak Çalıştay hakkında görüşlerini beyan etti: 

 

" Türkiye Öğrenci Meclisi'ni formalite olmaktan çıkarmak ve öğrencilerin gerçekten sorunlarının çözümü için çalışan bir meclis haline getirmek için arkadaşlarımızla uzun süredir mücadele veriyoruz. Taleplerimizi geçen yıl TBMM'de yaptığımız konuşmada devlet büyüklerimize iletmiştik. Ancak taleplerimizle ilgili olarak herhangi bir karşılık bulamadık. Bu yıl ise bizzat Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER'i makamında ziyaret ederek kendilerine taleplerimizi ilettik. Bakanlığın çeşitli birimleriyle taleplerimiz hakkında detaylı görüşmelerimiz oldu. Ancak görüyoruz ki taleplerimiz yine karşılık bulmamış.

 

Bizler Türkiye Öğrenci Meclisi'nin mevcut dönemdeki ve önceki dönemlerde görev yapmış arkadaşlarımızla bir araya gelerek birlikte belirleyeceğimiz konular üzerinde çalışmalar yapacağız. Bu çalıştayı Of ilçemizde yapmamızın en önemli sebebi ise ilçemizin manevi olarak çok önemli bir yerinin olmasıdır. İnşallah arkadaşlarımızın bu manevi havayı solumalarına vesile olacak ve birlikte burada çok güzel fikirler ortaya koyacak ve bu fikirlerle arakdaşlarımızı Ankara'ya uğurlayacağız." 

Bu yazı toplam 2557 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar