21 Ekim 2021 Perşembe Saat 16:22
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayrat'lı Çetin Nuhoğlu Eğitime desteği Birbuçuk milyon TL.
03 Şubat 2012 Cuma Saat 11:39
Of Kaymakamlığı ve Nuhoğlu Vakfı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile İlçede büyük bir eğitim seferberliği gerçekleştiriliyor.

Eğitim gönüllüsü, Hayırsever İşadamı, DAF Tırsan Yönetim kurulu başkanı,  Ömer Çetin Nuhoğlu’nun Of ve Hayrat’ta dershaneye gidemeyen ihtiyaçlı öğrencilere yönelik gerçekleştirilen   SBS ve ÖSS kurslarına desteği artarak devam ediyor. 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında itibaren devam eden kurslarda öğrenim gören 445 öğrenci köylerden servislerle alınıyor ve  öğlen vakti kendilerine dört çeşit sıcak yemek veriliyor.

Kurslara maddi manevi desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve beş yıl içersinde bir milyon beş yüz TL yakın bir kaynak aktaran hayırsever işadamı Ömer Çetin Nuhoğlu, 2011 yılı OKS sınav sonucu Of’ta kurslarda eğitim gören 50 öğrenciden 25 öğrencinin Fen lisesini kazanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başlangıçtan bu güne kadar bu projede görev alan herkese teşekkür etti.

2006 yılında İlçede fen lisesini kazanan öğrenci sayısı 2 iken, uygulanan proje sonucunda bu yıl fen lisesini kazanan 25 öğrenci hep birlikte Vakıf Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu’na bir teşekkür plaketi sundular. Öğrencilerin bu hareketi karşısında duygulanan Nuhoğlu, “bir insan için en güzel anı bu andır. Ömrünüzde tadabileceğiniz en mutlu anlardan biridir” dedi.

Kurslarla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Of Kaymakamı Tuncay Sonel, hayırsever iş adamlarımızın destekleriyle biz fikriyle yaptığımız çalışmalarda eğitimin birinci öncelikleri olduğunu ifade ederek, çocuklarımızın daha iyi bir gelecek elde etmesi için bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Sayın Ömer Çetin Nuhoğlu abimize ne kadar teşekkür etsek azdır. İşte burada bulunan bu çocuklarımız bu kursları başarıyla geçerek birbirinden iyi üniversitelere giderek bu ülkeye ve milletine en güzel hizmetleri yapacaklarına inancımız tamdır dedi.

Proje kapsamında Of Kaymakamlığı tarafından tüm misafirlere, öğretmenlere, öğrenci ve ailelerine  Ali Usta Sahil tesislerinde bir yemek verildi.Tam bir aile ortamı içersinde gerçekleşen ve yaşlaşık 700 kişinin katıldığı yemek sonrası aileler, Devlet -Vatandaş işbirliği sonucu gerçekleştirilen bu kurslar ile çocuklarının geleceğinin emin ellerde olmasından dolayı mutluluklarını dile getirdiler.

Bu yazı toplam 3108 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar