08 Aralık 2022 Perşembe Saat 23:02
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of-Hayrat eğitim gönüllüsü hemşerilerimizden ziyaret
25 Mart 2011 Cuma Saat 09:44
Çeşitli illerde STK faaliyeti gösteren Of-Hayratlı hemşerilerimiz Nuhoğlu Vakfının Of-Hayratta eğitim faaliyetlerini yerinde izledi

OF VE HAYRAT'LI EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİMİZİN OF VE HAYRAT ZİYARETİ

Nuhoğlu Vakfı’nın önderliğinde gerçekleştirilen SBS ve ÖSS kurslarını ziyaret etmek, Eğitimle ilgili yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla İstanbul’dan gelen 18 kişilik Dernek, Vakıf ve işadamı grubu Of ve Hayrat’ta incelemelerde bulundu.

 

Üç yıldır Of ve Hayrat’ta uygulanmakta olan SBS ve ÖSS kurslarında öğrenim gören öğrencilere tarihi günlerinden birini yaşatan Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu,Of Hayrat Dernek Başkanı Ruhan Çakıroğlu ve işadamları; Dr. Zafer Nuhoğlu, Prof.Dr.Asiye Nuhoğlu, Niyazi Musaoğlu, Ahmet Albayrak, Cemalettin Ağaoğlu, Seyfi Erbaş, Ecmel Faik Sarıalioğlu, Mustafa Hacıkerimoğlu, Fehim Mehmet Efendioğlu, Salim Balekoğlu, Zafer Nuhoğlu, Orhan Akçay, İsmail Altun, Kemal Şener ve Yaşar Aşçıoğlu sabah İstanbul Uçağı ile Trabzon’a geldiler. Of Kaymakamı Tuncay Sonel tarafından havaalanında karşılanan işadamları sabah kahvaltısını Hayrat Şelale Restoran da yaptılar.

 

Hayrat’ta ki programın ardından Programın ikinci ayağı ve yoğun bölümü Of’taydı. Of  Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu’ndaki programda önce sınıflarda eğitim gören öğrenciler ziyaret edildi. Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın da katıldığı programda Göktaş, Kaymakam Sonel, Başkan ve işadamları Çetin Nuhoğlu’nun anlattığı dersi sıralara oturarak öğrencilerle birlikte dinlediler.

 

Salonda yapılan programda İşadamları, Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ö.Çetin Nuhoğlu, Belediye Başkanı Oktay Saral, Kaymakam Tuncay Sonel, Milletvekili Kemalettin Göktaş birer konuşma yaptılar.

 

Sayın Valimizin önderliğinde ve iş adamlarımızın destekleriyle biz fikriyle yaptığımız çalışmalarda eğitimin birinci öncelikleri olduğunu belirten İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, çocuklarımızın daha iyi bir gelecek elde etmesi için bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Nuhoğlu Vakfı Başkanı Sayın Çetin Nuhoğlu’na ve yağışlı bir günde  İstanbul’dan buralara  gelerek kendileriyle birlikte olan Marka Of’umuzun Marka İnsanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. İşte burada bulunan bu çocuklarımız bu kursları başarıyla geçerek birbirinden iyi üniversitelere giderek bu ülkeye hizmet edecekler. Bizler Milli Takım ruhuyla hareket etmeliyiz. Bu ruh burada var. “Kartallar Of’tan Uçar” sloganından yola çıkarak bu arkadaşlarımız da Of’tan çıkarak Türkiye’nin dört bir yanında ülkeye hizmet ediyorlar. İnşallah yeni kartallar bulana kadar da çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Veliler adına Raziye Uludağ ve öğretmenler adına Türkçe öğretmeninin konuşmasının ardından geçen yıl OKS sınavını kazanan Öğrencileri temsilen Rize Fen Lisesini kazanan Bahar Kaynar, yine geçen sene SBS sınavında Araklı Öğretmen Lisesini kazanıp Burslardan yararlanmak amacıyla Of Anadolu Lisesini tercih eden Sümeyye Kabahasanoğlu birer konuşma yaptılar.

 

Konuşmalarının ardından ödül töreni yapıldı. Geçen yıl Fen Lisesi Kazanan iki öğrenciye laptop hediye edildi. Kurslarda görev yapan öğretmenlere ise birer hediye çeki verildi.Bu yazı toplam 5515 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar