28 Ocak 2023 Cumartesi Saat 11:45
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hundez Film Işıl Ltd. Şti
13 Eylül 2010 Pazartesi Saat 05:25
Türkiye film sektöründe bir Hayratlı Şenol Toz

      Hundez Film Işık yapım organizasyon Ltd. Şti. 1998 yılında tecrübeli ışık şefi Şenol Toz tarafından kurulmuş,  Şenol  Toz tarafından yönetilmektedir.
       Hayrat Hürriyet mahallesinden Abdullah Tozoğlu'nun altı çoğundan biri olan Şenol Tozoğlu 1961 yılında Trabzon Hayratta doğmuş, İlk ve orta öğretimini çeşitli okullarda okuyan Tozoğlu Büyük amacası Recep Rahmi Tozoğlu İnşaat müteahhidinin şirketlerinde Ustalık, Şöförlük, Dozer operatörlüğü yaptığı sırada Acar Film bünyasinde Sinema sektörüne set ve ulaşım dalında giriş yapmıştır.
       Acar film bünyesinde ışık konusunda yükselerek ışık baş asistanı, daha sonra Film sokağı sütüdyolarında ışık şefi olarak görev yaptı, 1998 yılından sonra kendine ait Hundez Film Işık Yapım İnşaat Ltd. Şti. kurdu, Türkiyenin önemli ışık şefleri sıralamasında ilkler arasında olan Şenol Toz Başta profesyonel reklam çekimleri, Sektörde klip, tanıtım, katalok, belegesel çekimleri yanında uzun metraj sinema filimleri çekimleri gerçekleştirmektedir.
Kurum daha çok aile şirketi görünümündedir, çalışanları tamamen yakın simalardan oluşmaktadır, bu nedenle kurum içinde birlik ve dayanışma özverili çalışma kuralları geçerlidir.

       Bünyesinde alanında uzman deneyimli teknik kadro, Işık şefi ve asistanlarla daha çok reklam filmlerinde ışıklandırma  teknik hizmetleri sağlamaktadır.
       Reklam ve klip çekimlerinde yoğunlaşan şirket,  uzun metraj sinema alanında da  iddialı eserlerin yapımına imza koymaktadır.
        Korkuyorum Anne, Beş Vakit, Hayat Var, Kosmos sinema filmlerinde ışıklandırma hizmeti vermiştir.

        Hundez Film Işık kendine ait, ileri teknoloji ışık ekipman ve malzemeleri, Mobil jeneratör, 300 KW Tungsten, 120 KVA HMİ , Soğuk ışık Kino Filo ile geniş bir ışık hizmeti veren ekipman parkına sahiptir.
Kurumsal web adresi: www.hundez.com  info@hundez.com

Bu yazı toplam 69677 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar