Of'ta bölgesel dil eğitimi verecek, ticareti canlandıracak bir dil okulu açmak isteyen Ali Akyüz kim sahip çıkacak
29 Eylül 2015 Salı Saat 06:09
Rusya ekonomisi, siyasi konumu, Bünyesindeki Türk nüfusu, BM daimi üyesi olması ile çok önemli bir ülkedir, Bu ülke ile daha nereye kadar uzak duracağız Neden?

Ofta  bölgemizin yetitirdiği iş    siyaset sağlık dünyasından değerli  büyüklerimizin ilçemize yapacağı yatırımlar neden ve kimler tarafından engelleniyor.


 İlçemizin yetiştirdiği Türkiyenin ünlü  müteahhitlerinden Ali Ağaoğlu Olmak üzere Profosör doktor Ali Akyüz de ilçde yapacağı yatırımları kimler ve neden engellediği bilinmiyor.


  Profesör Doktor Ali Akyüz bir süre önce İstanbul'da Of Hayrat Derneğinin organize ettiği bir toplantıda söz aldığında Oflulara hitaben Ofu yönetenlere ve sahiplenen Saral ailesine hitaben özellikle şu ifadeleri kullandı.'

Ben profesör doktor Ali Akyüz olarak Of'a bir lise yaptırmak istiyorum, bütün masrafları bana ait yalnız sadece belediye bana yerini göstersin, bize arsa tahsis edilsin  gerisini anahtar teslimi ben yaptıracağım diyerek Saral ailesinin büyüklerine de şu mesajı gönderdi'

Siz Sarallar Artık sizde biraz fedakarlık yapacaksınız ve Ofumuzu Eskipazara doğru açıp o tarafa doğru büyütelim
Of kalyon mevkisinde sıkıştı. mesela Eskipazar Çay fabrikası prefabrike bir eski yapıdır bu fabrikayı buradan kaldırıp daha yukarı bir yerlere alınabilir bu fabrikanın yerine de Rusça eğitim veren  bir lise yaptırmak istiyorum'diyen Akyüz sözlerine şöyle devam etti'

Artık Ofu bu tarafa doğru kaydırmamız lazım  gençlerimiz bu okulda Rusça eğitim alıp Rusya ya ticareti daha hızlı ve Çabuk bir şekilde hızlandırmış oluruz geleceğimiz olan gençlerimize  şimdiden iş imkanı için  bir yatırım yapmış oluruz.


   Bu konu ciddi bir projedir  bu projenin tüm masrafları bana aittitr bu projeyi  ofu yönetenlerin iyi değerlendirmesi gerekiyor'dedi.


HABER FOTO-SADULLAH DERVİŞOĞLU