HER YIL BİRKAÇ DEFA HEYELAN GÖRÜLEN ALAN İÇİN YAPILANLAR TEHLİKEYİ BERTARAF EDECEK Mİ GÖRECEĞİZ
14 Haziran 2015 Pazar Saat 13:57
Hayratlılara her yağmurda korkulu anlar yaşatan Of barışköyü karşısındaki heyelan bölgesi islah çalışmaları aylardır devam ediyor, Yolun on metre açığa alınması için devasa yatırım yapıldı

Her yıl bir iki defa toprak kayması ile kendini gösteren Of Barış köyü köprüsü karşısındaki yamaçlardan akan toprak ve taşlarının Of hayrat karayolunu kapatması, Sürücülerin can ve mal güvenliğini tehdit eden bölgede karayolları devasa önlemler alıyor.

Heyelan bölgesinde yol genişletmesi çalışması yapılırken kaymaların devam ettiği görülüyor.
Baltacı deresinin güzergahına kısmen müdahale yapılarak devasa duvarlar yapıldı.

Taşıyacağı yüke göre Çok ince olduğunu gördüğümüz istinat duvarının ileride çökmesinden endişe ediyoruz, Pek ince detayların düşünülmediği, estetiğine dikkat edilmediği yol genişletme ve istinat duvarı işleminin projesi var mı? Bilmiyoruz.
hayrat köprüsü gibi buranında projesine ulaşamadık, Şantiyede çalışan personelde bize bu konuda yardımcı olmadı, projeyi karayolları 10. Bölge müdürlüğünde görebileceğimi tavsiye ettiler.

Aynı tavsiyeler Hayrat çelik köprüsü içinde yapılmıştı, Kara yolları bölge müdürlüğünden uygulama planına ulaşamamıştık, İnşaat bölgesinde Müteahhit Murat Fidan’ın ofisini dahi göremedik, Aralık 2014 tarihinde teslimi yapılması gereken köprüde hala %50 iş yapılmayı bekliyor.

Gecikmenin sebebini öğrenmedik, Reel bir Çalışmanın olmadığı inşaatın yavaşlama sebebi ödenek yetersizliği mi? Müteahhidin kabahatimi bilemiyoruz.