Murat Saral'dan üç yıllık belediye başkanlığının son gününde veda mesajı
29 Mart 2014 Cumartesi Saat 00:14
Belediye başkanı Oktay Saral'ın Milletvekil adaylığı nedeniyle istifa etmesi ile Of Belediye Başkanlığına gelen Murat Saral, görevini tamamlamasının ardından kısa bir açıklama yaptı

TRABZON-Üç yıl önce Oktay Saral'ın Milletvekilliğine aday olmasıyla boşalan Of Belediye Başkanlığı, meclis üyesi olan Murat Saral'a devredilmişti. Bu süreçten günümüze kadar sürdürdüğü Of Belediye Başkanlığını bugün itibari ile tamamladığını Facebook hesabından kamuoyununa duyuran Murat Saral, mesajının sonunda tüm Oflu vatandaşlardan helallik istedi.

Murat Saral'ın resmi ağızla yaptığı son mesajı şu şekilde oldu:

"Kıymetli OFLU hemşehrilerim bugün itibariyle üç yıldır sürdürmüş olduğum belediye başkanlığı görevini sonlandırmış bulunmaktayım.

           Bu süreç içinde vatandaşlarımıza eşit hizmet yapmaya azami gayret ettik,ateşten gömlek denilen bu görevi Allah'ın izniyle rahmetten gömleğe çevirmeye çalıştık, dua aldık, gönül aldık ve Of'a gönül verdik,bize nasip olan görev süresi içinde ümmeti Muhammed'in hayrına işler yapmaya çalıştık,nasip buraya kadarmış.Bu vesile ile Of'ta yaşayan tüm vatandaşlarımızı Allah'a emanet ediyor, saygı, sevgi, hürmet ve muhabbetle ile selamlıyorum,hakkınızı helal ediniz."


Sempatik davranışları ile herkesin gönülünde yer tutan Murat Saral, Aday adaylığını açıklamış olduğu halde Ak parti üst yönetimlerince aday gösterilmedi, Akp bu kararı ile Of'ta yerel seçimi büyük rizke atmış oldu. 

Seçime 30 saat kala seçmende gördüğümüz yaklaşım seçimin ortada olduğu yönünde, Eğer Akp Of'ta kazanamaz ise bunun sorumlusu elbette Murat Saral olmayacaktır.

Gurbette yaşayan bir hemşeriniz olarak Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin diyor, herbiri çok değerli adaylarımıza başarılar temenni ediyoruz.