6222 (bir gün size de çıkabilir, Yolda, Limanda, Kaldırımda Herşey Mübah Bunlar için
16 Ocak 2014 Perşembe Saat 18:49
Özellikle Trabzonspor camiasının, İstinye yürüyüşü sonrasında başlayan gözaltılar ve akabinde Trabzonda devam eden stadyumlardan men cezaları karşısında ki suskunluğuna ne demeli?


Peki bu kadar camianın, her kongre zamanı eteklerine yapıştığı,Yağmur kar demeden 90 dakika sesi kısılana kadar bağıran, yurt içi,yurt dışında takımını yalnız bırakmayan, Lisanslı ürünleri alan taraftarlar tribünlerden uzaklaştırılıyor iken, yöneticiler malum kanunun değişmesi için bir girişimde bulunuyorlar mı? 

Özellikle Trabzonspor camiasının, İstinye yürüyüşü sonrasında başlayan gözaltılar ve akabinde Trabzonda devam eden stadyumlardan men cezaları karşısında ki suskunluğuna ne demeli? 

Eski, yeni yöneticilerin, Basın mensuplarının bu kadar duyarsız kaldığı bu operasyonların, Trabzonspor'un yalnızlaştırılması olarak algılamak çok mu zor? 

Avni Aker veya Deplasman tribünlerinin boş kalması kimlerin hoşuna gidecek? 

Şike yapan, Halkı kin ve nefrete sürekleyen, Umutlarımızı ve sevinçlerimizi çalanların itibar gördüğü ve aklanmaya çalışıldığı bugünlerde, tek suçu Trabzonspor'u sevmek, onunla yaşamak ve onu tribünden sevmeyi tercih edenlerin komik sebeplerle stadyumlardan uzaklaştırılması bir insan hakları ihlalidir. 

Trabzon da başlayan 6222 sayılı kanunun yeniden gözden geçirilmesi ile ilgili demokratik protesto gösterilerinin, gerekli desteği görmesini ve bu protestoyu gerçekleştirenlerinde yılmadan buna devam etmesini diliyorum. 

6222 bana dokunmaz demeyin, hiç bir suçu olmadığı halde 18 yaşından küçük 2 yeğenim ve onlarca tribünden kardeşimiz tribünlerden yasak aldılar. Eskiden milli piyangonun sloganı vardı '' Bir gün size de çıkabilir'' işte bu bilinçle demokratik tepkimizi göstermeye devam edeceğiz ki bir gün SİZE de çıkmasın.

Tuncay Çeliköz