Genç Kaymakam Hayratı tanıma gezilerine dağ köylerinden başladı
08 Ekim 2013 Salı Saat 11:47
Hayrat ilçesine yeni atanan Kaymakam Sayın Tuğba Genç, Geniş bir coğrafyaya sahip ilçeyi tanımak amacıyla bir dizi geziler düzenleyerek ilçe halkı ile tanışıyor sorunlarını dinliyor.

Hayrat ilçesine yeni atanan KaymakamTuğba Genç, Geniş bir coğrafyaya sahip ilçeyi tanımak amacıyla bir dizi geziler düzenleyerek ilçe halkı ile tanışıyor sorunlarını dinliyor.
Genç Köy ziyaretlerin ilkine, ilçemizin yayla köylerinden biri olan Dağönü köyünden başladı. İlgili daire amirleriyle birlikte Dağönü köyüne giden Kaymakamımız Özel idare şefliğin yürüttüğü yol çalışmalarını yerinde inceleyip  Köy halkın sorunlarını dinledi.
Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat yanı başınızda
Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç tarafından “Hastalıkta ve Sağlıkta Hayrat Yanı Başınızda” adlı projeyle eşi vefat etmiş, yoksul ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşları yaşadığı ortamda ziyaret edildi. Pınarca, Yeniköy, Geçitli ve Taflancık köyleri ve Balaban Beldesi’nde muhtarlar tarafından tespit edilen eşi vefat etmiş 60 yaş üstü 45 kadın ile yaşlı ve hasta olan 46 kadın olmak üzere toplam 91 kadına ulaşıldı. Doktor ve hemşireler tarafından tedavi ve gerekli sağlık taramaları yapılan yaşlı kimsesiz ve muhtaç vatandaşlara danışmanlık ve refakat hizmetleri sunuldu.