28 Kasım 2021 Pazar Saat 21:15
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Sarıgül Protestosu üzerine TDF yönetimi adına basın açıklaması yapıldı, Açıklamada Yumruk atılıp atılmadığı açıklanmadı
07 Mart 2014 Cuma Saat 03:08
1 Şubat Cumartesi günü Trabzonun düşman işgalinden kurtuluşu şöleninde meydana gelen tatsız olaylar hakkında TDF'den Basın açıklaması yapıldı. TDF Yönetimi üzüntüsünü belirtti.

TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN KAMUOYUNA  DUYURU

Tarih:06.03.2014 

Sayı: 2014/80

Konu: “Basın Açıklaması”

Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak, İstanbul da yaşayan hemşehrilerimizin sesi olmak için çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürmekteyiz.

Bu kapsamda, TRABZONUMUZUN KURTULUŞUNUN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI münasebetiyle, Sivil Toplum Kuruluşlarının da içinde yer aldığı TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ, 27 Şubat–2 Mart 2014 tarihleri arasında Eyüp/Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Öncelikle, TANITIM GÜNLERİMİZE nezaket göstererek katılım sağlayan, Sn. Bakanlarımıza, Sn. Valilerimize, Sn. Milletvekillerimize, Sn. Belediye Başkanlarımıza, Sn. Belediye Başkan Adaylarımıza ve Siyasi Parti Temsilcilerine teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Takdir edileceği üzere, bu gibi büyük organizasyonlara katılım sağlayan misafirleri karşılama, uğurlama ve söz hakkı verilmesi konusunda gerekli yakınlık ve destek sağlanmıştır. Ancak, bu tür etkinliklerde, organizasyonu düzenleyenlerin istemi dışında da arzu edilmeyen bazı olaylar yaşanabilmektedir. Yazılı ve görsel basında da yer aldığı üzere, Tanıtım Günleri etkinliğimizin sürdüğü 1 Mart 2014 Cumartesi günü, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sn. Mustafa SARIGÜL Etkinliğimize katılım göstermiştir. Organizasyon Komitesince kendisine tanınan konuşması esnasında salonda bulunan bazı kişilerle aralarında gerilim yaşanmış ve bu gerilim protestoya sebebiyet vermiştir. Meydana gelen bu olay kurumumuzca üzüntüyle karşılanmıştır.

Ayrıca, Sn. Mustafa SARIGÜL’ün derneklerimize ait olan stantların ziyareti esnasında meydana gelen müessir olaylardan dolayı da kurumumuz üzüntü duymaktadır.

Trabzon Dernekleri Federasyonu olarak, güzel bir ortamda ve başarıyla gerçekleştirilen ve 4 günde 2 milyon hareketli ziyaretçinin katılım sağladığı, Trabzon’un Kurtuluşu etkinliğinin bu tür üzücü olaylarla anılmamasını temenni ediyor, kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.  TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU 

YÖNETİM KURULU


Bu yazı toplam 2198 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar