28 Kasım 2021 Pazar Saat 21:28
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarıgül Trafından Kendisine Yumruk Atıldı diyen Sürmeneli Mustafa Suver savcılığa giderek davacı oldu
07 Mart 2014 Cuma Saat 03:02
Trabzon dernekleri federasyonun düzenlediği Trabzonun 96. kurtuluş şöleninde İBB başkan adayı Mustafa Sarıgüle yapılan sözlü saldırılar, Sarıgül taraftarlarının beyanları ile karşı karşıya

Sarıgül Trafından Kendisine Yumruk Atıldı diyen Sürmeneli Mustafa Suverin beyanları

CHP'liler Feshane'ye girdikten sonra 'Başbakan Sarıgül, Hırsız Tayyip' şeklinde slogan attı. Ben de tepki gösterince CHPli bir bayan bana hakaret etti. Bayan bana hakaret edince polis beni geri çekti. Diğer standın arkasından dolaştım. Bu sefer Sarıgül'le karşı karşıya geldik. O'na 'Esas hırsız sizsiniz. Siz benim liderime hırsız diyemezsiniz. Senin liderin sana hırsız dedi sen şimdi el aleme saldırıyorsun' diye tepki gösterdim. Sarıgül önce elimi tutarak sıkmaya başladı.Sonra kafama vurdu. İşte izi belli. Sonra da korumaları da saldırdı. İki koruması benim ellerimi arkaya doğru bağlayarak biz memuruz dedi. Onların memur olmadığı belliydi. Daha sonra polisler araya girdi. Olayın ardından polisler beni çembere aldı. Davayıcım dediğim halde beni karakola götürmediler. Sarıgül'le bir derdim yok. Ancak Başbakan'a hırsız diye slogan atılınca kendimi tutamadım.


İnternet medyasını taradık, onlarca haber sitesinde beyanlarını gördüğümüz Mustafa Suverin konuşmalarında tutarsızlık gördük, 5-6 saniyelik bir olayı bayağı uzun muhabbet şeklinde anlatması, Anlatılanların bu kadar kısa bir zamanda olmasının mümkün olmadığını sanıyoruz.


Mustafa Suverin Oğlu Süleyman Suver Satıgülün konuştuğu sahnede...!

Daha sonra Sarıgülün sahnede halka hitaben konuşması sırasında, Mustafa Suver'in oğlu Süleyman Suver'in sahnede olması, Orada Zafer Tarkan adlı TDF Görevlisine "Bu adamı buraya neden çıkardınız" şeklinde itiraz ettiğini öğrendik. Sarıgül taraftarlarının yoğun tezahürat yapılmasına tepki gösteren 15-20 kişilik gurubun bu esnada yuhlamaya başlaması konuyu araştıracak adli yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

Neticede objektif olmak adına, Bu olaylar büyük bir faciya yol açabilecek nitelikte olduğu için önemli, Trabzonluyu Allah burada korudu şükürler olsun.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün, Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezinde katıldığı etkinlikte yumruk attığı öne sürülen 54 yaşındaki Mustafa Suver, suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına avukatıyla gelen Mustafa Suver, Sarıgül'ün ve korumlarının kendisini darbettiği idda edilmesiyle hazırlamış olduğu suç çağrısı dilekçesini, İstanbul Cumhuriyet Savcılığına verdi. 

Savcılıktaki işlemlerinin peşinden adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Suver, "Rencide olduğum için, medyaya düştüğümden binaen mecbur kaldım, suç duyurusunda bulundum. Bundan akabinde adalet devam edecek, adalet önünde hesaplaşırız" diye açıkladı. 

Sarıgül'ün, görüntülerde böyle olayın yaşanmadığını iddia ettiği yönündeki sual üzerine Suver, şunları belirtti: 

"Zaten onun şekli belirgin. Şayet bana vurmadıysa, Allah şahidimdir. O da Allah'a hesap verecek. Hakkımı helal etmiyorum. Bana provokatör diyor. Şayet ben provokatörlük yapsaydım 4-5 bin hemşehrim vardı. Bağırır, çağırır medyayı oraya toplardım. Medyaya çıkacağımı da bilmiyordum. 2-3 gün geçmesinin peşinden medyada gördükten akabinde konuştum. Yoksa benim onunla ne şahsına ait bir husumetim var, ne bir işim var. Beni rencide etti. Beni mahvetti, medyaya çıkardı. Ben medyatik adam değilim ki." 

-''Ne tehdit, ne de özür var'' 

Bir gazetecinin, "Sarıgül, 'O sıradan bir vatandaş değil, Fatih belediye başkan yardımcısı Hasan Suverin akrabası' diyor. Bu söylenenlere ne diyeceksiniz?" sorusu üzerine Suver, herhangi bir siyasi parti ile ilişkisinin bulunmadığı belirtti. Suver, "Benim hangi siyasi faaliyette bir işim varsa tespit etsin çıkarsın. Ben oraya T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan için gittim. Başkasını da tanımıyorum. Ben provokatörün ne olduğunu da bilmiyorum. Benim secerem belirgin. Karakol, mahkeme, savcılık tanımam" diye açıkladı. 

Bir belediye başkan yardımcısının kardeşi olduğu iddiasına ait soruya da Suver, "Benim kardeşim değil, akrabam. Soyadım tutuyor" yanıtını verdi. 

Suver, bu süreçte kendisini ne CHP ne de AKP - AK Parti'den kimsenin aramadığını, hiç kimseden ne tehdit ne de bir özür gelmediğini belirtti.

Bu yazı toplam 2257 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar