20 Eylül 2020 Pazar Saat 12:37
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Devlet Hastanesi Acil Servisinde işler düzelmiyor.
26 Şubat 2014 Çarşamba Saat 11:19
Of Acil Serviste gün geçmiyor ki bir olay olmasın, Of'lu hastalar Rize RTE Hastahanesine mecbur bırakılıyor. Bu zaruret mi siyasi bir propaganda çalışması anlayamadık, Of'luya zulm devam ediyor

Rize Recep Tayyip Erdoğan ü. Tıp fakiltesi hastahanesi ve devlet hastahanesine olağanüstü hizmet standartı getiren başbakan , Rizeye başta sağlık ve sanayi ticaret yatırımları yaparken Osmanlıdan beri bölgenin merkezi olan Trabzon kaderine terk edilmiş her geçen gün göç ve geçim sıkıntıyla daha çok boğuşuyor.

RTE'nin amacı Trabzonu merkez olmaktan çıkarıp Rizeyi bölgenin cazibe merkezi mi yapıyor diye sormadan edemiyoruz.

İşte Of'umuzdaki sağlık skandallarından bir tanesi daha, Of'lu, Sürmeneli hastalar artık Rizeye gidiyor...!
Daha önce de acil servis doktorunun hastaları bırakarak toplantıya gitmesiyle gündeme gelen Of Devlet Hastanesinde gariplikler devam ediyor. Şeker hastası olan Mahmut Aslan rahatsızlaşınca acil servise kaldırıldı. Oğlu ve yakınlarının da bulundu sırada doktorun kendileriyle ilgilenmemesinden dolayı hasta Mahmut Aslan bağırmaya başladı. Kendisine ve yakınları tarafından sakinleşmesi için dışarı çıkarılarak; “Buradaki  tedaviyi beğenmiyorsan ; Sürmene’ye , Trabzon’a  olmadı  Rize’ye gidin.” diyerek ilgisizliğine isyan eden Aslan fenalaşarak özel aracıyla Rize’ye götürüldü. Yaşanan olaylar nedeniyle hasta yakınlarını etraftakiler ve özel güvenlikçiler zor sakinleştirdi.

Durumla ilgili bilgi almak istediğimiz Başhekim Yardımcısı   A.K. konuyla ilgili kendisinin de tam bir bilgisi olmadığını; “Acil serviste yaşanan olayda görevlendirme ile gelen doktorun sıkıntı yaşadığını ama olayın teferruatını bilmiyorum.” dedi.

kaynak: www.ofmesaj.com

Bu yazı toplam 2141 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar