21 Mayıs 2019 Salı Saat 05:34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Açıklanan Belediye başkanı ve meclis üyeleri nedeniyle seçmen Bölümlüde kazan kaldırıldı.
21 Şubat 2014 Cuma Saat 04:28
Büyükşehir yasası doğru uygulanacakmı endişesine rağmen, Bu uygulama bölgedeki feodal yapılanmayı bitirecek, Bu seçim AKP listelerinde köylerden aday gösterilmedi ama oylarda muhalefet görülüyor

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde partilerde hareketlilik sürüyor. Partilerin yanında vatandaşlar da hareketlilik artmış durumda. 

Vatandaşlar siyasilere her geçen gün isteklerinin karşılanmadığını gerekçe göstererek tepki gösteriyor. 

Of’un en büyük Belde Belediyesi olan Bölümlü  Beldesinde  partilerin kendilerini ilde temsil edeceği il meclis adayı göstermemesine tepki  gösteriyorlar.

Bu tepkilerini dile getirmek ve birlikte hareket edebilmek için Yakup Mercan’ın organizasyonu ile  Bölümlü Belediye salonunda toplantı yapıldı. 

Toplantıya Bölümlü Belediye Başkanı İsmail Mercan, bir önceki belediye başkanı Faruk Öztürk , parti temsilcileri, beldeli yakın çevrede bulunan bürokratlar cumapazarı beldesi sakinleri,  Çataldere köyü ve çok sayıda bölümlülü vatandaş katıldı. 

Belde Belediye Başkanı İsmail Mercan yaptığı konuşmada; Of’un  nüfus bakımından en büyük beldesiyiz. Fakat bu siyasi partiler tarafından dikkate alınmıyor. 

Özellikle iktidar partisi bizi yok sayıyor. 

Bizim derdimiz kişisel değildir. Beldemizin haklarını savunmaktır. 

Şayet siyasi partiler bize ilde seçilecek il genel meclisi üyelik sırası vermezse biz de partilere meclis için aday vermeyelim. 

Birlik beraberlik içinde güçlü bir şekilde isteklerimizi son ana kadar dile getirelim.” Dedi. 

Ardından belediye eski başkanı Faruk Öztürk söz aldı. Öztürk;” Aslında burada tüm siyasi partilere sesleniyoruz. Fakat Ak Parti gerçeğini de yok sayamayız. Birliğimizi, beraberliğimizi güçlü bir şekilde ortaya koyarsak bizi yok sayamayacaklarını düşünüyorum. 

Benim maddi bir beklentim hiçbir zaman olmadı şimdi de yok. Fakat hizmet için görev verilirse gece gündüz demeden halkım için çalışırım.” dedi. 

vatandaşlar da teker teker kürsüye gelerek tepkilerini ve önerilerini dile getirdiler. 

Ortak kanaat il Büyükşehir belediye meclisinden seçilmeyi sağlayacak siyasi parti destekleneceği üzerinde oluştu.

Bu yazı toplam 1387 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar