22 Haziran 2018 Cuma Saat 19:19
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayrat Kaymakamı Sayın Ömer Dereci Köy Muhtarlarıyla Durum değerlendirmesi yaptı.
17 Nisan 2013 Çarşamba Saat 13:51
Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktarın desteği ile yollar betonlandı, asfalt yapıldı. Su şebekesi tamir edildi. Artık köylere ulaşım çok rahatladı. Hayrat ortasındaki viyadük devam ediyor

15. 02.2013 tarihinde Hayrat Kaymakamlığı Toplantı salonunda Hayrat Köy Muhtarlarıyla bir araya gelen Sayın Dereci; 2012 yılında planlanıp uygulamaya devam eden Özel İdare Şantiye Şefliği ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köy ve Grup yollarında yapılan çalışmaların ayrıntılı bir şekilde katılımcılara anlatıp başarılı çalışmalarından dolayı başta Özel İdare Şefliği, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Köy Muhtarlarını tebrik edip başarılarının devamını diledi.

Hayrat’a 778 Bin TL beton, 11 km asfalt yatırımı

Hayrat Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantı ile 2012 ve 2013 yılı ilk 4 ayında Hayrat’ın Köy ve Grup yollarına yapılan yatırımlar değerlendirildi.

Kaymakam Ömer Dereci Başkanlığında yapılan toplantıya Hayratlı Muhtarlar, Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği yetkilileri katıldı.

Örnek olabilecek bir uygulama ile güzel bir planlama yaptıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirledik. Köy köy, mahalle mahalle ve grup yolları olarak nereye ne kadar hangi tür bir yatırım yapılacağını planladık. Ekskavatör ve hafriyat çalışması yaparak yol genişlemelerini sağladık. Sonra greyderlerle reglaj çalışması yaptık. Yolun durumuna göre bazı mevkilerde betonlama, bazı mevkilerde ise asfaltlama yaptık. Ayrıca Büyük Harman Yaylası ve Yeniköy’ümüze içme suyu yatırımı yaptık” diye konuştu.

Yatırımları Köydes, Özel İdare ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkıları ile yaptıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Sanat yapılarına 193 bin TL, Eskavatör çalışması ve hafriyat için 196 Bin TL, İçme suyu için 74 Bin TL, ve Betonlama için 315 Bin TL olmak üzere toplam 778 Bin TL ve ayrıca 11 km de asfalt yatırımı yaptık. Çalışmalarda emeği geçen personelimize, muhtarlarımıza ve katkı veren halkımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca yatırımlarımıza destek veren hayırsever işadamlarımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

2013 yılında yapılacak yatırımları da planladıklarını belirten Kaymakam Dereci, “Öncelikli çalışmalarımızı ulaşımda aksaklık yaşanan köy yollarında yapacağız. Doğal afetlerden kaynaklı sorunları gidermeye çalışacağız. Asfalt ve beton alt yapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Göksel köy içi yolu, Dağönü-Cünüs-Büyük Harman Bağlantı yolu ile Pınarca-Büyük Harman ve Sarmaçık grup yollarını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bu yazı toplam 1589 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar