24 Haziran 2018 Pazar Saat 13:10
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of-Azerbaycan kardeşlik köprüsü 23 Nisan Coşkusu
26 Nisan 2013 Cuma Saat 05:20
Azebaycanlı çocuklarımız 23 nisan ulusal çocuk bayramımızda Türkiyeli kardeşleri ile buluştu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Of Belediyesi tarafından Ülkemize misafir edilen Azerbaycanlı 30 öğrencinin gösterileri Of'ta ayakta alkışlandı. OF-Of Belediye Başkanlığı, Ulu Önder Atatürk'ün Dünya Çocuklarına Bayram olarak hediye ettiği 23 Nisan'ı birlikte kutlamak amacı ile Ülkemize davet ettiği Azerbaycanlı 30 öğrencinin Of Belediye salonundaki muhteşem gösterileri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Of Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Başkanı Murat Saral, Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, İlçe Müftüsü Recep Onat, Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü Nihat Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gündüz, MHP Of İlçe başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Hacıahmetoğlu, Şoförler Odası Başkanı Şahmeran Er, Ziraat Bankası Of Şube Müdürü Habip Baltacı, Karaca Çay fabrikası Müdürü Bülent Reis oğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaşın izlediği gösterilerde, Azeri öğrenciler, Bir Millet İki Devlet ilkesine vurgu yapan müzikleri seslendirirlerken, Türk Kültürünün motifleri ile dolu folklorik gösterilerini sergilediler.

Karabağ ağıdı, Çırpınırdı Karadeniz adlı parçaları Türk ve Azerbaycan Bayraklarını dalgalandırarak seslendiren öğrencilere izleyicilerde katıldılar. Program sonunda misafir heyet yetkilileri, Azerbaycan kültürünü simgeleyen hediyelerini Of Belediye Başkanı Murat Saral ve Kaymakam Eren Arslan'a takdim ettiler.

Azerbaycan heyetinin hediyesini alan Of Kaymakamı Eren Arslan, heyetin ilçelerinde bulunmasından mutluluk duyduklarını belirterek ,Atatürk'ün Dünya çocuklarına bayram hediye eden tek lider olduğunu söyledi.

Kaymakam Arslan:". Osmanlı'da Ermeniler'e Millet-i sadıka denirdi. Ermenilerin tarihi gerçekleri çarpıtarak zulme uğradıkları yolundaki iddiaları doğru değildir. Ve büyük değer görürlerdi. Ermenileri'in Azerbaycan'daki işgalleri de kabul edilebilir bir durum değildir" dedi.

Of Belediye Başkanı Murat Saral ise, davetlerine icabet eden heyete ve onların misafir eden Ailelere teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:" Çocuklarımızın söylediği gibi Azerbaycan ile Türkiye Bir Millet, İki Devlettir. Bundan da mutluluk ve gurur duyuyoruz. Kardeşlerimize kapılarımız her zaman açıktır."diye konuştu. 

Programın ardından makam odasına davet edilen Öğretmen ve öğrencilere Belediye Başkanı Murat Saral ve Kaymakam Eren Arslan tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Of’ta ağırlanmaktan oldukça memnun kaldıklarını belirten kafile başkanı ve öğretmen Aliyeva Sona; Belediye Başkanımız Sayın Murat Saral'dan Allah razı olsun Bizlere kapılarını açtılar. Of'a davet ederek çok güzel bir şekilde ağırladılar Allah gönlüne göre versin. Bizler burada olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. İnşallah sizleri de gösterilerimizle mutlu edebilmişizdir. Türkiye’ye her gelişimizde Of'a uğramadan asla gitmeyeceğiz diye konuştu. 

Bu yazı toplam 1815 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar