20 Mayıs 2018 Pazar Saat 05:17
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UND'nin koltuğuna Tekrar Çetin Nuhoğlu seçildi
19 Ocak 2013 Cumartesi Saat 09:28
Trabzon Hayrat'lı Sanayici iş adamı Çetin Nuhoğlu Evvelce başkanlığını yürüttüğü UND yönetimine "Tüzük değişikliği ile" 3. defa seçildi. Hemşerimizi tebrik eder Başarılarını dileriz.

UND'de yeni başkanın belirlendiği seçime tek listeyle giren Çetin Nuhoğlu 2 dönemin ardından tekrar UND koltuğuna seçildi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneğinde bayrak devrinin gerçekleşeceği seçimli genel kurul başladı.
UND'de yeni başkanın belirlendiği seçime tek listeyle giren Çetin Nuhoğlu 2 dönemin ardından tekrar UND koltuğuna oturdu..
Bugün yapılan oylamayla UND'nin yeni dönemdeki başkanı Çetin Nuhoğlu oldu.

Bugün gerçekleştirilen Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Kurulu’a katılan katılımcı sayısı 521 idi. Katılımcılardan 397 kişi başkanlık yarışı için oy kullandı. Katılımcıların 388’i yeni başkanın Çetin Nuhoğlu olması yönünde oy kullandı. Oyların 6’sı geçersiz sayılırken, 3 oyda boş çıktı.

Böylece Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde tek aday olarak seçime giren Çetin Nuhoğlu başkan seçildi.

Çetin Nuhoğlu seçim öncesi Demokratik bir açıklama yaparak Of'lu olmanın ayrıcalığını ülkemizde bir dafa daha ispat etti. 

Açıklamada UND yönetimine çağrıda bulunan Nuhoğlu, UND yapılanmasının özgürlük ve demokratik paylaşım, Birimiz hapimiz, hepimiz birimiz şeklinde anlamını bulan, Mevcut STK'larda pek hayata geçirilemeyen temel kuralları birlikte değiştirelim dedi ve eski Başkan Ruhi Engin Özmen de aday olmayarak kendisini destekleyeceğini açıkladı ve Hemşerimiz Çetin Nuhoğlu seçimlere tek başına girmeyi başardı, 


Açıklamanın tamamı şöyle:

Sayın UND Yönetim Kurulu,

Dünkü basına düşen açıklamanızda bazı taahhütlerden bahsetmişsiniz.

Bu konularda daha önce yaptığım açıklamalara ilave olarak;

Siz ilk İstanbul basın toplantınızda “paramız yok dava açamayız parası olan açsın çok karlı bir iş 4 milyon yatıracak 70 milyon alacak. 7 kat para kazanacak” dediniz.

Bende taahhüt ediyorum, davayı açacağım,belki yüz milyon alacağım. Çünkü bu örnek bir dava olacak. Bu zamana kadar sadece firmanın yıkıcı fiyat uygulamalarından uğranan zararın üç katına kadar tazmin hakkı örnekleri var. Bildiğim kadarı ile tamamen faaliyet dışına itilmiş, batırılmış başka firma yok. Bu nedenle faaliyete devam etseydi elde edeceği kari da, yani kar kaybı için de tazminat isteyeceğim.

Hisselerin on beş milyon Euro olduğuna dair Kadıköy 3. Asliye Ticarette 2008/976E dosya no’lu açılmış bir dava var idi. O davayı niye geri çektiniz?

Sevgili Dostlarım,

Açık ve şeffaf olacağıma söz verdim ve taahhüt ediyorum.  Bunun ilk göstergesi olarak 19 ocaktaki Genel Kurul gündeminin 12. Maddesini GERI çekelim. Yönetim kurullarında böyle bir yetki olmasın. Gerekirse genel kurul toplanıp karar alır.

Bir başka öneride;

29 temmuz 2011 de yönetim kurulunda 17 imza ile  ”Her turlu sözleşme imzalaması” için sadece iki kişiye yetki verilmesi gibi uygulamaları da değiştirelim. Mesela üyeler içeriğine tamamen hakim olsun ve bu tür anlaşmalar yönetim kurulu  kararı ile alınsın.

Sayın Başkan,

Siz veya müsait değilseniz görevlendireceğiniz arkadaşlarla pazartesi günü genel kurul gündemini ve programın akışının beraber üzerinden geçelim.  Genel kurul gündemine ilave edilmesini arzu ettiğim mesela 1000’e yakin C2 belgeli UND’ye üye olmayan firmaların giriş aidatlarında yapılacak iyileştirmeler ve ödeme şekilleri.

En önemlisi de bilindiği gibi bölgelerden gelecek yönetim kurulu adayları için yöntem; önce bölge üyeleri, bölge çalışma grubunu seçer, bölge çalışmada yönetim kurulu aday önerilerini merkeze iletir. İstanbul’da ise eğilim yoklaması ve ortak istişare ile belirlenerek hem yönetim kurulu hem de diğer organlar genel kurulun onayına sunulur.

İlave olarak da Bu sefer bölgenin kanaat liderleri ve tecrübeli üyelerden Bölge İstişare Kurulu oluşmasını da kurumsal hafızanın sürdürülmesi açısından doğru buluyorum. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sevgili Engin Başkan,

İki gün önceki mesajım çok açık ve netti.  Tek yürek, sektörün sesi ve arzusu, Birlik ve Beraberlik, anahtar kelimelerdi. Bütün üyelerimiz ve dostlarımız tarafından da böyle anlaşıldı.  Başka bir anlamı da yoktur.

Sevgi ve saygılarımla.

ÇETİN NUHOĞLU ADAYLIK SERÜVENİ:
http://haberekonomi.com.tr/index.asp?sayfa=haber&icerik=1522

Bu yazı toplam 1350 defa okundu.
 
Paylaş
İDRİS TÜRK
UND KALDIĞI YERDEN...
Sayın : Çetin NUHOĞLU Başkanımızı etbrik ederim. sayın başkan yeniden und nin başkanlığına 2 dönem öncesinde bıraktığı yerden devam edecek yeni projeleriyle adından ve kurumdan sıkça söz ettirecektir. takip edilmeye değer bir şahsiyet sayın başkanla gurur duyuyoruz..
19 Ocak 2013 Cumartesi Saat 09:49
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar