24 Haziran 2018 Pazar Saat 13:11
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOKA 'dan Karşılıksız Destek Programı
14 Ocak 2013 Pazartesi Saat 05:04
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı "İmalat Sanayi" ve "Kültür ve Turizme Yönelik Altyapı" ya ait proje teklif çağrısı programı Of Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), 2013 yılı mali destek programı kapsamında "İmalat Sanayi" ve "Kültür ve Turizme Yönelik Altyapı" alanlarında hazırlanacak projelere hibe desteği sağlayacak. Bu kapsamda, programlara ait proje teklif çağrısı, Of ilçemizde bilgilendirme toplantısı adı altında Of Belediye Toplantı Salonunda yapıldı.

Programa DOKA uzmanı Ali Paşa Hekimoğlu ve Ömer Faruk Erdem, Of Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Y. Attila Sarıalioğlu,  Süleyman Bedir - İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve çeşitli kamu kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra özel sektör firmaları katıldı.

İmalat Sanayi alanındaki desteklerin KOBİ niteliğindeki, kar amacı güden ve imalat sanayi alanında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilere yönelik olduğu açıklayan DOKA Uzmanı Ali Paşa Hekimoğlu,'Bu programın amacı, Bölge'de imalat sanayii alanında faaliyet gösteren işletmelerin kurumsal yapısının güçlendirilmesi. üretim kapasitelerinin. ürün çeşitliliğinin. ar-ge. reklam. tanıtım. pazarlama yeteneklerinin geliştirilmesi ve bu sayede sağladıkları katma değer ile birlikte rekabet edebilirlik düzeylerinin yükseltilmesi olup, bütçesi 10.000.000 TL dir' dedi.

Kültür ve Turizm Altyapı destekleri hakkında da açıklama yapan Hekimoğlu, 'Kaymakamlıklar. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bölge, İl ve İlçe Müdürlükleri, Bakanlıklara bağlı kurum, kuruluş ve enstitüler. Yerel Yönetimler, 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu doğrultusunda Kurulmuş Birlikler, Üniversiteler, Sanayi ve Ticaret Odaları, Kar amacı gütmeye n kooperatifler ve STK'lara sağlanacak olup amacı, Bölgenin doğal yapısının ve kaynaklarının korunması, tarihi, doğal ve kültürel potansiyelin harekete geçirilmesi, sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılması, mekan ve yaşam kalitesinin artırılması, etkin tanıtım politikalarıyla bölgenin ve bölgedeki illerin, markalaştırılması, kültürün korunması ve geliştirilmesi, bölgeye gelen turist sayısını ve ortalama kalış süresini artırarak turizm sezonunun genişletilmesi ve bu suretle bölgenin turistik cazibe merkezi haline getirilmesini amaçlamaktadır' dedi.

Programa katılanlara 'İmalat Sanayi Mali Destek Programı' kitapçığı ile konu ile alakalı DVD hediye edildi.

Programlar hakkında kapsamlı bilgiye ve başvuruda gerekli belge, form ve dokümanlara www.doka.org.tr internet adresinden ulaşılabilmektedir. Programlara başvurular online olarak Kalkınma Ajansıarı Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılarak, imzalı çıktıları bir dosya halinde 25 Mart 2013 (Saat: 17.00 ) tarihine kadar Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Gazipaşa Mahallesi, Nemlioğlu Sokak, Taksim Yokuşu, Vakıf İşhanı, No:3, PK: 61100, Trabzon adresine teslim edilebilecektir.


Bu yazı toplam 1479 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar